Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Magická Fontána na Výstavišti uvádí Sen Františka Křižíka

Křižíkova fontána znovu ožila živelnou show v produkci skupiny Pyroterra. Velkolepé představení pod širým nebem kombinuje nový cirkus a moderní technologické efekty s monumentálním dílem českého vynálezce Františka Křižíka. Živelná kombinace ohně a vody spolu s elektrizujícími výkony světelných tanečníků a ohňových akrobatů.

Představení Magická Fontána kombinuje nejmodernější technologické efekty s monumentálním dílem českého génia Františka Křižíka. Strhující hodinové novocirkusové představení akrobatů s ohněm, světelných tanečníků a živých hudebníků. Vydejte se s námi na cestu časem a poznejte příběh počátků lidstva a jeho vývoj až do průmyslové revoluce 19. století.

Křižíkova světelná fontána je nadčasovým dílem českého vynálezce Františka Křižíka, poprvé představena veřejnosti 24. května roku 1891. Dnešní podoba vychází z rekonstrukce roku 1991. Magickou hru světel umožňuje 1300 různobarevných zdrojů. Jedna z nejpozoruhodnějších staveb pražského výstaviště patří dodnes k oblíbeným atrakcím hlavního města. V několika předchozích letech byla kvůli technické odstávce uzavřena.

Český vizionář se narodil v roce 1847 chudé rodině v Pošumaví. I přes nedostatek financí byl díky svému nadání přijat na studia techniky v Praze. Obrovský úspěch slavil se zdokonalenou obloukovou lampou, díky níž rozsvítil Písek a Jindřichův Hradec. Na Žižkově založil první městskou elektrárnu v českých zemích.

Roku 1891 dodal kompletní osvětlení Jubilejní zemské výstavy v Praze a slavnostně otevřel senzaci své doby – tramvajovou trať na Letné. Nesmrtelnou slávu mu však zajistila světelná fontána na holešovickém výstavišti, poprvé představena při téže příležitosti.

Přehlídka jevištních prvků a speciálních efektů během jednoho večera. Akční show s futuristickými prvky propojená interaktivní projekcí do vodních stěn, vyprávějící příběh inspirovaný životem českého velikána.

Atmosféra diváky vtáhne do děje, při kterém pocítí ničivou sílu pradávného elementu ohně i životodárnou energii elektřiny a světla. První možnost poprvé v Česku spatřit synchronizovaný roj létajících dronů tvořící světelné obrazce na obloze.

Představení Magická Fontána navrací Křižíkovu fontánu zpět do kulturního dění s ambicí zapsat se mezi přední světová představení.

Živelná kombinace ohně, světla a vody spolu s elektrizujícími výkony multi-talentovaných světelných a ohňových tanečníků.

Dechberoucí atmosféra vtahující do děje! Pociťte ničivou sílu pradávného elementu ohně i životodárnou energii elektřiny a gejzírů prosvětlené vody.

Srpnová představení Magické fontány čekají změny. Diváci druhé půlky prázdnin si užijí ještě víc efektů a ohně. Ojedinělou produkci na Křižíkově fontáně na pražském Výstavišti, kterou dosud vidělo bezmála 3000 lidí, čekají v srpnu poslední čtyři představení pro tento rok. Velkolepá živelná show vtáhne návštěvníky prostřednictvím vody, ohně a světla do příběhu plného vynálezů, pokusů i pohádkových zázraků Františka Křižíka. Živelnou show produkuje společnost Pyroterra, která patří mezi průkopníky světelných rekvizit, kostýmů a práce s ohněm a světlem.

Výhodou prostoru fontány zůstávají kryté tribuny, kdy mohou diváci sledovat show za každého počasí. To prokázala také premiéra v červenci, kdy světelní tanečníci i ohňoví akrobaté podali nejlepší výkony nejen ve vodě z fontány, ale také v dešti.

Součástí představení je živá hudba. Na violoncello hraje v jedné z hlavních rolí Královny ohně Terezie Kovalová, na bubny pak nositel doktorátu z bicích Oleg Sokolov. V rámci show je k vidění také speciálně pro tuto příležitost vyrobený moderní Teslův transformátor, který s elektrickými výboji o milionech voltů hraje hudbu přímo před očima. Atmosféru letního večera dokreslí obloukové lampy-zázračné technologie 19. století vylepšené o současný pokrok.

NOVÝ CIRKUS: MAGICKÁ FONTÁNA
Producenti: Marek Solnička, Martin Koubek
Režie: Marek Solnička
Umělecká produkce: Adriana Štuková
Hudba: Juraj Klička
Scénografie: Rastislav Packo
Kostýmy: Lucie Červíková
Choreografie: Jakub Dvořák, Dominika Červinková, Adéla Trejbalová, Monika Válková

Výjimečnost představení umocňují i pouhé dva zbývající srpnové termíny, po něž je možné Magickou fontánu v tomto roce zhlédnout. Tak si to nenechte ujít.

Zdroj a foto: http://www.magickafontana.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *