Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Jamaron se s nabroušeným singlem řítí na scénu jako Kamikaze

Po delší odmlce o sobě formace Jamaron (čti „džamaron“) dává vědět prostřednictvím robustního singlu s názvem „Kamikaze“, kterým předesílá zvuk nově vznikajícího alba. Pětičlenná skupina z Prahy, jejímž tvůrčím motorem jsou sourozenci Marie, Ondřej a Jakub Dostálovi, se do specifikace žánru pustila skutečně od podlahy. „Během pandemie jsme měli čas tvořit a přemýšlet. Uvědomili jsme si, že chceme, aby naše budoucí cesta jednoznačně vedla rockovým směrem,“ vysvětluje frontwoman kapely Marie Dostálová, která dostala v novém videoklipu více prostoru, než bylo pro Jamaron obvyklé. „Naši fanoušci nám dali najevo, že chtějí slyšet nářez, a my jsme se jejich volání rozhodli vyslyšet,“ dodává kytarista a autor textu písně Ondřej Dostál.

Jamaron byli doposud známí jako multižánrová kapela, ovšem nyní se čtveřice mladíků a jedna slečna prezentují jako sebevědomá rocková formace se zvukem odkazujícím na přelom tisíciletí. „Prostě jsme si položili otázku, jaký styl máme nejraději. Celá kapela se shodla na tom, že chceme hrát rock,“ vysvětluje poslední ze tří sourozenců Jakub, který se mimo aktivní tvorby podílel i na produkci singlu. „Stejně si každý z nás nejraději pustí Linkin Park, tak proč se dál pokoušet o folk, když je podstata naší tvorby v rockové hudbě,“ vysvětluje Jakub.

„Text písně ‚Kamikaze‘ je zcela jistě inspirován lockdownem. Každý z nás si mohl během těch pár měsíců odloučení připadat jako pilot, který nasměroval svůj letoun přímo k zemi a už jen čeká na dopad, a to nejen v partnerském vztahu,“ vysvětluje manažer kapely Ondřej obsah písně. „‚Kamikaze‘ je první song, jehož hudbu jsem nevytvořil já ani brácha,“ říká Ondřej. „Poprvé jsem se pokusil otextovat námět, se kterým přišel do našeho studia baskytarista Filip Karlík, a myslím si, že tato autorská spolupráce bude Jamaronu co platná i do budoucna,“ dodává nejstarší ze tří sourozenců.

Nově vznikající album skupiny Jamaron se natáčí ve studiu SONO Records a vydat ho kapela plánuje začátkem roku 2022. Fanoušci budou moci song „Kamikaze“ slyšet mimo jiné na koncertu 26. 8. 2021 ve Food & Art ZOOna v pražské Tróji.

Nový singl „Kamikaze“ vychází v exkluzivní distribuci firmy Supraphon.

Foto: archiv kapely

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *