Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Sezónní inspirace – podzimní Freixenet míchané nápoje

Užijte si dozvuky léta
Ananas je označován za krále ovoce a spolu s citronem je garancí exotických chutí. Freixenet Cordon Negro s charakteristickým ovocným aroma je pro tuto šťavnatou kombinaci dokonalou volbou. Vychutnejte si drink Bílá sangria a nechte se myšlenkami přenést do dalekých krajin, kde slunce skoro nikdy nezapadá. Podzim se rázem nebude zdát tak chladný.

BÍLÁ SANGRIA
Suroviny:
Cava Freixenet Cordon Negro
1 dcl ananasové šťávy
2 plátky citronu
1 plátek ananasu
4 kostky ledu

Postup:
Sklenici naplňte kostkami ledu, ananasovou šťávou a dolijte Cavou Freixenet Cordon Negro. Ozdobte plátky citronu a ananasu.

Vše, co k podzimu patří
Podzim klepe na dveře, ale to neznamená, že by byly za námi i příjemně strávené chvíle. Hezké okamžiky nás čekají i v této roční době. A k nim se báječně hodí to nejlepší z podzimní nabídky – sezónní ovoce. Cava Freixenet Carta Nevada, svěží a sladká, pak dovede z nich připravený drink k dokonalosti.

HRUŠKOVÁ MIMOSA
Suroviny:
Cava Freixenet Carta Nevada
500 ml hruškového džusu
1 jablko nakrájené na tenké plátky
3 celé skořice + další na ozdobu sklenic
snítky tymiánu na ozdobu

Postup:
Hruškový džus krátce povařte s celou skořicí. Nechte vychladnout. Sklenice naplňte ledem a do poloviny nalijte připravený džus. Dolijte Cavou Freixenet Carta Nevada a ozdobte plátkem jablka, který předem pokapejte citronovou šťávou, aby si zachoval barvu. Na závěr připojte celou skořici a snítku tymiánu.

Tradiční podzimní kombinace v senzačním nápoji
Zázvor a citron jsou na podzim vidět na každém rohu, staly se jeho neodmyslitelnou součástí. Jejich chuť si nemusíte užívat jen v teplém čaji, zkuste je zakomponovat i do osvěžujícího nápoje! Cava Freixenet Carta Nevada je pro něj jako stvořená!

CITRONOVO ZÁZVOROVÁ PRSKAVKA
Suroviny:
200 g cukru
235 ml vody
5 plátků zázvoru
Kůra z 1 citronu
Šťáva z 1 citronu
90 ml zázvorovo-citronového sirupu
300 ml Cavy Freixenet Carta Nevada

Postup:
Vodu s cukrem přiveďte k varu. Přidejte zázvor a citronovou kůru a nechte vylouhovat a vychladnout. Kůru a zázvor zceďte. Nalijte připravenou cukrovou směs do šejkru, přidejte sirup a led a důkladně protřepejte. Nalijte do sklenic a doplňte Cavou Freixenet Carta Nevada. Ozdobte plátkem citronu a stočeným proužkem citrónové kůry.

Zdroj a foto: Freixenet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *