Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Cestování

Emirates rozšíří svou flotilu o tři letouny A380

Letecká společnost Emirates obdrží v letošním roce další tři letouny typu A380 od společnosti Airbus, úplně poslední letadlo by mělo být zařazeno do flotily v listopadu, což je dříve oproti původnímu harmonogramu dodávky, která byla naplánována na červen 2022.  

Všechny tři nové A380 budou obsahovat vybavení Premium Economy tříd, stejně tak nejnovější interiéry, které jsou pro toto letadlo charakteristické, včetně soukromých apartmá a sprchových lázní ve First Class, oblíbeného palubního salónku a sklápěcích sedadel v Bussiness Class. Každé sedadlo je ve všech třídách také vybaveno osobní obrazovkou, největší ve své třídě, která zajistí dokonalý zážitek z bezkonkurenční nabídky oceňovaného palubního zábavního systému ice společnosti Emirates.

Flotila letadel A380 společnosti Emirates se tak rozroste na celkový počet 118 kusů, včetně šesti letounů vybavených Premium Economy sedadly, celkově tedy v konfiguraci čtyř letových tříd.

„Se společností Airbus jsme se dohodli na dodání zbývajících objednávek letadel A380, u kterých jsme také zajistili finance na jejich nákup. Tato nová letadla budou zahrnovat také oblíbená sedadla Premium Economy třídy, aktuálně se na spuštění tohoto nového modelu kabiny připravujeme a spustíme ho v následujících měsících,“ uvedl Sir Tim Clark, prezident letecké společnosti Emirates. „V následujících dvou desetiletích bude Emirates i nadále největším provozovatelem tohoto typu moderního letadla, stejně tak jsme odhodláni zajistit, aby zákaznické zkušenosti s A380 zůstaly co nejlepší, proto budeme nadále pokračovat s investicemi do vylepšení našich produktů a služeb.“

S postupným rozvolňováním cestovních omezení po celém světě, které následovalo po zahájení očkovacího programu proti COVID-19, se Emirates rozhodla v říjnu obnovit provoz na palubách A380 na oblíbených linkách mezi Dubají a Ammánem, Káhirou, Düsseldorfem, Frankfurtem, Guangzhou, Londýnem (Heathrow), Los Angeles, Manchesterem, Mauriciem, Moskvou, Mnichovem, New Yorkem (JFK), Paříží, Torontem, Vídní, Washingtonem DC a Curychem.

Letoun A380 v konfiguraci čtyř letových tříd aktuálně operuje na trasách do Londýna (Heathrow) a Paříže (Charles De Gaulle). Pohodlná a luxusní sedadla v  Premium Economy jsou potažena kůží v krémové barvě a jsou navržena tak, aby cestující měli dostatečný prostor pro svá chodidla. V současné době jsou tato sedadla nabízena jako upgrade pro vybrané zákazníky. Ostatní letové třídy First, Business a Economy si mohou zákazníci zarezervovat na emirates.com nebo prostřednictvím cestovních kanceláří.

Zdroj a foto: Emirates

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *