Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

SoutěžZdraví

Zasoutěžte si o vitamín D a vylaďte svou imunitu

SOUTĚŽ UKONČENA!!! Vitamíny vyhrává Petra M., Černošice; Martina L., Praha; Antonín Z., Brno. Výhercům gratulujeme!

Tělo je naším domovem a aby mohlo naplno využívat svůj potenciál, je vhodné správnou péčí podpořit ideální vnitřní podmínky. Organismus si můžeme představit jako chytrou domácnost, kde vše funguje na základě inteligentních regulačních a obraných mechanismů. Dostane-li se do nerovnováhy, začnou tyto biologické mechanismy pracovat a jejich cílem je dostat vnitřní prostředí opět do stavu homeostázy (rovnováhy). Tu si můžeme představit jako termostat, který reaguje na změnu teploty. Pokud teplota například kvůli větrání klesne, spustí termostat vytápění. Pokud je naopak moc horko, spustí termostat klimatizaci. Cílem homeostázy je zachovat stálé a harmonické vnitřní podmínky v těle stejně jako termostat zajišťuje stálou teplotu. Jedním z takových regulačních mechanismů je také imunita, která tvoří pomyslný obranný štít těla.

Imunita, sport, spánek a otužování
Imunitní štít můžeme podpořit pravidelným pohybem vyváženým dostatečnou regenerací a odpočinkem. Je nutné spát aspoň 8 hodin, aby mělo tělo čas na dostatečnou spánkovou hygienu a odstranění nahromaděných metabolických odpadů. Stejně tak jako je důležitá tato vnitřní hygiena, je důležitá vnější hygiena. Je dokázáno, že pravidelné mytí rukou snižuje přenos infekce. Skvělým prostředkem pro podpoření imunity je také otužování organismu. Nemusíte ale proto hned skákat do nejbližšího rybníka. Můžete se začít otužovat z pohodlí domova. Stačí každé ráno začít ledovou sprchou. Je dobré vodu jemně aplikovat postupně od nohou směrem nahoru. Pocit chladu v těle může zmírnit soustředění na dech. Stačí pouze několik minut tohoto pravidelného rituálu každý den, abyste posílili svou imunitu. Dalším benefitem ledové sprchy je také fakt, že vás probudí natolik, že nebudete potřebovat ranní dávku kofeinu.

Vylazení imunity zdravou stravou
Základním stavebním kamenem je však vyvážená zdravá strava plná vitamínů a minerálů. Je vhodné do jídelníčku zařazovat potraviny, které imunitu podporují. Takové potraviny jsou například citrusy, paprika, špenát či brokolice. Mají totiž vysoký obsah vitamínu C, který napomáhá obranyschopnosti.

Mozkem naší imunity jsou střeva, proto je dobré zaměřit se také na střevní mikrobiom a správně ho živit. Střeva můžeme pomocí bylinek či vlákniny pročistit a poté probiotiky v podobě kvašených potravin či kvalitních kefírů vyživit. Balzám na střeva je domácí vývar, který se například v Japonsku podává k snídani. Podle odborníků má vysoký obsah léčivých vlastností, které mají pozitivní vliv na imunitní systém. Ideální je doplnit jej spoustou lokální zeleniny. Odolnější jedinci si mohou dát také pořádný český česnek, jehož léčivým schopnostem holdovaly již naše babičky. Obsahuje selen, který má silný účinek na náš imunitní systém. V syrovém stavu lze česnek použít jako přírodní antibiotikum.

Rybí olej využívali již staří Římané
Další skvělou potravinou, kterou využívali i mnohé starověké kultury jako posvátnou surovinu, je rybí olej. Podle českého Státního zdravotního ústavu vede dlouhodobá konzumace rybího oleje (zdroje omega-3 mastných kyselin) k průkaznému zlepšení imunitního systému. Odborníci proto doporučují konzumaci mořských ryb, alespoň třikrát týdně.  Zároveň díky studii společnosti Eurostat víme, že Češi zkonzumují o 60 procent méně ryb, než je průměr na člověka v Evropské unii. V případě, že se ve vašem jídelníčku neobjevují tučné mořské ryby, protože vám třeba nechutnají, je možné dopřát svému tělu i jiný zdroj omega-3 mastných kyselin. Vhodná je například konzumace rybího oleje OmegaMarine Forte+ od společnosti NaturaMed. OmegaMarine FORTE + je vyráběný na základě 150leté norské tradice. Obsahuje lososový olej, který je pro lidské tělo nejlépe vstřebatelný a je získáván z masa lososů žijících v nejčistších vodách norských fjordů. Kromě podpory správné funkce srdce, mozku a očí je OmegaMarine FORTE + obohacený o vitamín D, který také podporuje imunitní systém. Pokud chcete zjistit, jak jste na tom příjmem omega–3 mastných kyselin Vy, klikněte zde.

Odpovězte na soutěžní otázku a vyhrajte Vitamín D. Na výhru se mohou těšit hned tři výherci!

Soutěžní otázka: V jaké hodnotě darovala letos na jaře firma NaturaMed doplňky stravy zdravotnickému personálu?
a) 2 miliony Kč
b) 500 tisíc Kč
c) 1 milion Kč

Nápovědu naleznete zde.

O společnosti NaturaMed
Společnost NaturaMed Pharma AS založil v Norsku v roce 1991 Knut-Erik Karlsen. Do České republiky vstoupila značka v roce 2006, kdy vznikla její česká pobočka NaturaMed Pharmaceuticals se sídlem v Českých Budějovicích. Od roku 2009 působí NaturaMed i na slovenském trhu. Doplňky stravy společnosti NaturaMed si v České republice zakoupilo již více než 1 800 000 zákazníků.

Správnou odpověď zasílejte na mail soutez@tojesenzace.cz do 10.10.2021. Do předmětu uveďte Vitamín D podzim. Vyhrává 350., 450. a 550. správná odpověď. Výherce budeme kontaktovat emailem a výhru mu následně zašleme. Řídíme se GDPR a s Vašimi osobními údaji nakládáme v souladu se zákonem. Kontaktní údaje slouží pouze k doručení případné výhry.

Zdroj a foto: NaturaMed

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *