Katarze – kde jinde než v Gabriel Loci 

Elektronická hudba se propojí se současným uměním v jedinečných prostorách Gabriel Loci. Pod názvem Katarze/Samsara zavítá do prostoru bývalého benediktinského kláštera na Smíchově 18. září. Gabriel Loci, originální umělecké a kulturní centrum, opět otevírá brány neokoukanému a nevšednímu umění. Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

„Jsme rádi, že můžeme zprostředkovat na naší půdě netradiční kulturní zážitek, nacházíme zde ideální synergii, spojení umění a elektro hudby v historické atmosféře Gabriel Loci,“ uvádí Magda Dvorská, manažerka Gabriel Loci. 

Svá díla představí deset špičkových českých a slovenských umělců jakými jsou například Jan Dostál, Gabriela Procházka, Verge, Šimon Szabo a další. V boileroomu vystoupí hvězdy německé hudební scény Alex Stein, Heerhorst a Sabura v doprovodu Marie Pravdy.

Gabriel Loci, bývalý klášter sv. Gabriela, který na sklonku roku 2020, koupila od České pošty společnost Cimex Invest, nabízí své prostory pro jakékoliv umělecké, kulturní a firemní akce. Bývalý klášter se stal domovem umělců, kteří si zde vybudovali své ateliéry. Na své půdě loni uvítal Designblok, který se sem na podzim vrací a využije opět pestrosti celého areálu. Prostory jsou velmi oblíbené mezi filmovými produkcemi, nedávno se zde točil seriál pro studio Marvel a Netflix. Prostory lákají také české filmaře, interiér si zahrál v seriálu První republika a v současnosti se zde natáčí krimi seriál Specialisté. Zahrada kláštera se proměnila v letní scénu, třikrát týdně se zde promítají filmy z domácí i světové produkce, venkovní jeviště pak nabízí zajímavou dramaturgii a občerstvení zajišťuje venkovní Bar Gabriel.

Kdy? 18.9.2021, 21:00
Kde? Gabriel Loci, Holečkova 106/10, Praha 5 – Smíchov
Cena: 390 – 500 Kč

Vstupenky si můžete zakoupit v předprodeji na: https://goout.net/cs/katarze-samsara/szptjsr/

Foto: archiv Gabriel Loci

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.