Startuje Černobyl na kolečkách a vy můžete být u toho!

Camino na kolečkách, neobyčejný snímek, ve kterém se vydala expedice spolu s vozíčkářem s roztroušenou sklerózou pěšky 640km Španělskem, natáčí pokračování. Výprava, která se tentokrát chystá do Černobylu, startuje 19. září z Chaty Prašivé a Vy můžete být přitom!

Díky široké základně podporovatelů se podařilo tvůrcům úspěšného Camina na kolečkách vybrat už podruhé finance v crowfundingové kampani na další expedici. Tentokrát se mohou fanoušci se členy výpravy rozloučit osobně, a to 19. září od 18:00h na Chatě Prašivé, kdy se uskuteční slavnostní start.  

 „Když mě Honza Dušek, pacient na invalidním vozíku s roztroušenou sklerózou, oslovil s prosbou vydat se do Černobylu, chvíli jsem váhal, protože výprava Černobylem bude daleko náročnější než španělské Santiago, do kterého jsem sám doputoval a uměl jsem se v prostředí orientovat. Ovšem Honzův optimismus a heslo že nic není nemožné mi dodalo odvahu a rozhodl jsem se jít do toho s ním.“ uvedl producent a poutník Petr Hirsch, který projekt Camino na kolečkách v roce 2017 organizoval a rozhodl se této funkce ujmout znovu. 

Výstupem z této jedinečné výpravy bude dokumentární snímek Černobyl na kolečkách, který bude opět vznikat v tandemu – režisérka Eva Toulová a kameraman a střihač Tomáš Lénárd.  

Film s názvem Černobyl na kolečkách, který vznikne, bude nejen dokumentem Honzovy cesty, ale i snímkem o roztroušené skleróze a životních omezení, která sebou nemoc přináší. „Náš film Černobyl na kolečkách bude snímkem především o roztroušené skleróze a života s ní. Na expedici sice vyrážíme až 19. září, ale již nyní jsme absolvovali desítky rozhovorů s různými pacienty trpící roztroušenou sklerózou a odborníky na tuto nemoc, kteří jsou kapacitami v oboru. Divák by tak měl získat ucelený pohled na to, jaké je to žít s touto neléčitelnou nemocí.“ uvedla režisérka Eva Toulová. Snímek je v plánu uvést do kin na jaře 2022 v distribuci Bontonfilm. 

Pokud i Vy patříte mezi fanoušky této výpravy, Černobylu nebo nadšené cestovatele, přijďte v neděli 19. 9. na Prašivou pomoci odstartovat expedici a popřát Honzovi i celému týmu šťastnou cestu! 

Harmonogram expedice 
Neděle 19. září 2021, 18 hodin 
Slavnostní start expedice Chata Prašivá (Vyšní Lhoty)
Mapa:  https://mapy.cz/s/lodacolujo
Otevřeno pro veřejnost, možnost rozloučit se s Honzou a popřát jemu a celému týmu přání na cestu. Těšit se můžete na promítání dokumetnu Camino na kolečkách (od 20 hodin) a představení speciálního vybavení (jednokolečko), které Honza a jeho tým otestují v karpatských horách.

Pondělí 20. září 2021 
9:00 – odjezd z Chaty Prašivá. 

Úterý 21. září 2021 
Příjezd do Kyjeva. 

Středa – sobota (22. – 25. září 2021) 
Ve středu 22. proběhne přesun do černobylské zóny, ubytování v hotelu Desyatka. Prohlídku zajišťuje společnost chernobylwel.com. 

Během 3,5 dne nás čeká: prohlídka černobylské zóny, elektrárny, okolí, černobylské bábušky, pravoslavný klášter, setkání s člověkem, který se přímo podílel na likvidace havárie a mnoho dalšího. 

Sobota 25. 9. 2021 
V podvečerních hodinách přesun zpět do Kyjeva. 

Sobota – pondělí 25. – 27. září 2021 
Program Kyjev a okolí. 

Úterý 28. září 2021 
Přesun do horské oblasti (okolí Hoverla) – https://mapy.cz/s/hofopadore 

Středa–pátek, 29. – 30. září 2021 
Turistika v oblasti, pokus o výstup na nejvyššího horu Ukrajiny, na Hoverlu (2061 m. n. m.) – https://cs.wikipedia.org/wiki/Hoverla. 

Sobota – neděle 1. – 3. října 2021 
Návrat do ČR. 

Seznam členů celé expedice (dvě auta): 

Petr Hirsch hlavní organizátor, producent dokumentu 
Tomáš Lénárd hlavní kameraman expedice 
Eva Toulová režissérka dokumentu 
Honza Dušek poutník a cestovatel na invalidním vozíku (pacient s roztroušenou sklerózou) 
Jiří Kalát cestovatel, fotograf, spisovatel 
Martin Stiller chatař, řidič druhého doprovodného vozu 
Vítek Kohout řidič vozu, asistent, doplňková kamera 
Monika Křemenová – asistentka, péče o Honzu 
Anežka Kružíková – druhá kamera 
Jiří Vařín zvukař 
 
Jaroslav Škubala – účastník výpravy (odměna HitHit kampaň)
Jakub Daněk účastník výpravy (odměna HitHit kampaň)
Pavel Urbánek účastník výpravy (odměna HitHit kampaň)

Zdroj a foto: www.caminonakoleckach.cz a www.cernobylnakoleckach.cz 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.