Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

TechnologieZdraví

Lenost, nebo dozvuk pandemie?  

Návyky lidí se za poslední rok i kvůlI vlivu pandemie změnily. Zájem o jakoukoliv aktivitu ztratilo 36 % lidí, jak vyplývá ze studie IPSOS. Jak se změnili volnočasové aktivity a co všechno chtějí lidé změnit se dozvíte v následujícím článku.

Vlivy pandemie na každodenní život
Až neuvěřitelných 51 % lidí strávilo svůj volný čas před televizí nebo počítačem. S tím úzce souvisí nedostatek pohybu i špatně zvolená strava, nemluvě o zhoršení úzkostí a stresu, který byl prokazatelný u 36 %. Zájem o zlepšení svého psychického zdraví projevilo 49 % lidí, zatímco o zlepšení fyzické kondice má zájem 60 % lidí.

Neustále vysedávání doma před televizí i omezení pohybu vedlo ke zvýšení hmotnosti, svojí vinu má i strava. Nezdravá jídla se zařadila do jídelníčku 29 % lidí. Díky všem těmto aspektům hledáme různé možnosti, jak přijít na chuť zdravému životnímu stylu s kterým úzce souvisí cvičení i lepší životospráva. Naštěstí žijeme v době rozmachu nových technologií, které nám s tím pomůžou.

Jak souvisí stres s nedostatkem aktivity?
Nedostatek vnějších podnětů nás odehnal od zájmu o jakékoliv aktivity. Změna životního stylu vedla u 40 % lidí ke zvýšení úzkostných stavů a obavám ohledně dosud zřejmých věcí. 51 % lidí uvedlo, že se cítili unavený a lhostejný ke každodenním činnostem. Tyto skutečnosti však nezastavili touhu Čechů všechno zlepšit. Za tímto účelem jsme ochotni používat nové technologie, které by nám pomohli se dostat do formy.

Na tom, že aplikace i nová zařízení mohou zlepšit kvalitu života, se shodlo 39 % lidí. Kromě chytrých telefonů patří mezi nejoblíbenější zařízení chytré hodinky a pásky. Lidé dokonce připustili, že mají záměr si taková zařízení pořídit během několika mála následujících měsíců. Chytré hodinky jsou tu i od toho, aby sport udělali zábavnější, jelikož spontánní každodenní aktivity potřebujeme víc než kdy dříve.

Aplikace jako je například Huawei Health nám pomohou se dostat zpět do formy a můžeme jí například najít v Huawei Watch 3. Díky senzorům, které nám změří krevní tlak a srdeční tep, jsme schopni monitorovat veškeré aktivity doma i venku. Zařízení, jako je toto jsou vybavena i sledováním úrovně stresu a kvality spánku díky kterým se můžeme lépe zaměřit na naší zdravotní stránku. Prospěšnost těchto zařízení potvrdilo již  32 % lidí, kterým zařízení pomohla k redukci stresu.

Velká část Čechů si myslí, že musí zlepšit svůj fyzický stav a pro zlepšení své fyzické kondice chce skoro čtvrtina lidí začít běhat, plavat nebo jezdit na kole. Všechny tyto monitorovací funkce lze najít ve Watch 3 series, kde si můžete vybrat přes 100 sportovních režimů. Navíc lze v aplikaci najít nekonvenční sporty, které by nás mohli inspirovat ke zkoušení nových věcí a vystoupení z naší komfortní zóny.

Zdroj: https://consumer.huawei.com/cz/, foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *