Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CestováníJídlo a pití

Navštivte Hotel Eminente a zažijte pravou Kubu v srdci Paříže

Objevte svěží kubánské údolí Viñales, přímo v srdci Paříže. Na adrese 20 rue Pascal otevřel malý kubánský hotel své dveře, ale jen na omezenou dobu. Najdete ho skrytý za vegetací typickou pro Kubu, která našla své místo i v městské krajině. Od 30. září do 12. prosince 2021 otevírá Hotel Eminente své brány jedinečným senzorickým a kulturním zážitkům. ¡Bienvenidos!

Casa particular (jak se španělsky nazývá soukromý hotel) vás na první pohled zaujme svou okrově červenou fasádou, na které je patrná bohatá historie místa poznamenaného časem. Nad velkou bránou, střežící hlavní vstup, je označení Hotel Eminente, Cuba. Zažijte 24hodin na krokodýlím ostrově, kde najdete bar s vybledlými stropy, typické kubánské pokoje a restauraci přestavěnou na paladar (rodinnou restaurace), kde si můžete vychutnat a společně sdílet kubánské speciality.

Autentická chuť Kuby ve sklenici a na talíři
Adrian Nino, vedoucí baru 1802 v hotelu Monte Cristo, známém jako pařížský chrám rumu, speciálně pro tuto příležitost vytvořil pět koktejlů. Co mají společné? Respektování ingrediencí a zvýraznění chutí rumu Eminente, které jsou komplexní, ale elegantní, ovocné až květinové. Objevte chutě kubánské melasy, sladké a kořenité, nebo aguardiente, eau-de-vie, které tvoří základ kubánského rumu, velmi přítomného v Eminente. Tyto recepty také obsahují místní bohatství ostrova: tropické ovoce, zeleninu, koření, kávu … Jemná souhra ingrediencí tvoří perfektní harmonii chutí, kterou Adrian Nino ovládá k dokonalosti. „Chceme nabízet lehké koktejly a nacházet intenzivní aroma, abychom zatřásli s očekávaným. Náš druh provokace – aromatické, silné a ty nejodvážnější koktejly,“ vysvětluje Adam.

Živě z Finca Tungasuk
Finca Tungasuk, stojící za menu hotelu Eminente, je součástí nové tváře kubánského zemědělství. Tato farma (finca ve španělštině), která se nachází západně od Havany, produkuje ekologickými metodami téměř 2500 různých druhů ovoce, zeleniny a aromatických bylin. Od manioku (yuca), přes boniato (sladké brambory), mango, třešně nebo ananas. Annabelle Cantarero, vyškolená na Ferrandi Institut v Paříži, nejprve pracovala v nejkrásnějších palácových hotelech francouzského hlavního města, než se svým manželem založila a vyvinula udržitelnou farmu na Kubě.

V hotelu Eminente, Annabelle, která podnikla speciální výlet z Kuby, nabízí tradiční kuchyni s dotykem současné inspirované vlastními produkty a také místními zdroji z ostrova, organickými nebo zodpovědně pěstovanými a chovanými.

Udržitelný design Clandestina, kolektiv kubánských designérů
Clandestina, první udržitelná a nezávislá designová značka z Kuby, přichází do hotelu Eminente s designem na míru a v limitované edici. Leire Fernández a Idania del Río, spoluzakladatelky značky, vytvořily tašku z recyklovaných materiálů, která unese láhev Eminente a dvě degustační sklenice. Uvnitř tašky je navíc také brožura s mnoha tipy, jak znovu láhev použít a vdechnout jí druhý život. Clandestina sdružuje ve svém studiu v Old Havana kolektiv místních talentů, který pracuje především s lokálně dostupnými materiály. Pro Eminente bylo spojení sil s Clandestina jasnou volbou. Veškerý výtěžek z prodeje tašek Clandestina v hotelu Eminente půjde na projekt ochrany a oběhového hospodářství biosféry Cienaga de Zapata na Kubě.

O spojení hotelu Monte Cristo a kubánského rumu Eminente
Čtyřhvězdičkový hotel Monte Cristo, nacházející se v 5. pařížském obvodu, odvážně souhlasil hostit velkolepý koncept Hotelu Eminente. Athem, městský scénografický workshop, proměnil fasádu hotelu v divoký dekor inspirovaný údolím Viñales. Interiérová designérka Pauline d’Hoop, stojící za dekorováním hotelu Monte Cristo spolu s Delphine Sauvaget, přijala výzvu přeměnit kompletně styl všech vnitřních prostor.

Nabídka na 24 hodin „Una Noche Cubana“, cena od 300 eur
Nabídka zahrnuje 1 noc pro dvě osoby, snídani, kubánskou večeři, 1 míchaný drink Eminente na osobu, 1 Eminente masterclass a rezervaci soukromé návštěvy bazénu na jednu hodinu.

Tato dočasná vlajková adresa, věnovaná všem pěti smyslům, přináší návrat ke kořenům Eminente, kubánského degustačního rumu. S tímto malým hotelem ztraceným uprostřed džungle jsme chtěli dát lidem zážitek, který ctí bohatství kubánského kulturního dědictví: rum, koktejly a také gastronomii.” Camille de Dominicis, spoluzakladatelka Eminente

O EMINENTE
Eminente je nový kubánský rum ze srdce ostrova, kterému místní obyvatelé říkají „Isla del Cocodrilo“, protože jeho neobvyklý tvar připomíná právě krokodýla. Rum Eminente je podle Césara Martí, nejmladšího kubánského Maestro Ronero (rumový mistr), bohatý a plný rum, který čerpá inspiraci z kubánské sugarcane eaux-de-vie z 19. století s veškerou svou složitostí.

Eminente Reserva, plná a bohatá chuť
Ideální pro vychutnání si rumu na kostce ledu nebo v koktejlu. Eminente Reserva v sobě ukrývá estetiku tradičního kubánského jemného rumu s komplexností chuti minulosti. Oku zalichotí delikátní barva jantaru s mahagonovým odstínem. Počáteční aroma čerstvě pražené kávy dodává rumu jemný nádech pečených mandlí a kakaa.  Paleta chutí bohatá na kouřové noty, vanilku a kávu s pikantními tóny zázvoru, sečuanského pepře a švestek v pozadí vytváří delikátní škálu kubánských chutí.Eminente Reserva zraje minimálně 7 let v sudech po whiskey.

Eminente Ambár Claro, ovocný kubánský rum
Rum se zlatým odstínem, Eminente Ambár Claro, je lahodný nejen samostatně na kostce ledu, ale i v koktejlu. Eminente Ambár Claro překvapí svým delikátním ovocným aroma, ve kterém se mísí tóny zeleného jablka, hrušky a heřmánku spolu s pečenými mandlemi a krémovým karamelem s pikantními náznaky muškátového oříšku a pepře. Eminente Ambár Claro zraje minimálně 3 roky v sudech po whiskey.

Zdroj a foto: Eminente

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *