Loono chce Čechům vrátit dobré nitro! Proto spouští sbírku na Donio

V Česku trpí duševním onemocněním každý 3. dospělý. Ve světě pak až 970 milionů lidí. Právě tato šokující čísla motivovala neziskovou organizaci Loono ke spuštění kampaně Dobré nitro, v rámci níž učí, jak duševním onemocněním předcházet. Pro její další rozvoj hledá finanční podporu na charitativní platformě Donio.

Vybrané peníze Loono využije ke vzdělávání o duševním zdraví ve školách, firmách a na festivalech a problematice duševního zdraví hodlá věnovat celou sekci chystané aplikace s Česko.Digital. Chystá se také dodávat vzdělávací videa do ordinací po celém Česku nebo učit rodiče, jak poznat duševní nemoci u svých dětí.

„To, že duševní pohoda úzce souvisí se zdravým tělem, je už celkem známá věc. I přesto však stále panuje ohledně psychických onemocnění spousta nepravd. My to chceme změnit. Z celého srdce děkujeme každému, kdo se nás rozhodl podpořit a ještě podpoří. Každý dárce může mít dobrý pocit z toho, že nám pomohl naučit další tisíce lidí, jak duševnímu onemocnění předcházet.“ říká zakladatelka Loono a lékařka Kateřina Vacková.

Nezisková organizace Loono už téměř 8 let učí českou veřejnost, jak správně pečovat o své zdraví. Za tu dobu se mladým lékařům, studentům medicíny a dalším odborníkům podařilo vyškolit přes 110 000 lidí v oblasti prevence závažných onemocnění jako je rakovina, infarkt nebo neplodnost. Téměř 60 lidem tak zachránili život. V roce 2021 se rozhodli svá témata rozšířit právě o duševní zdraví.

Kampaň s názvem Dobré nitro má za cíl nejen detabuizovat duševní onemocnění jako takové, ale také vzdělávat veřejnost, jak těmto nemocem předcházet a kam se obrátit, když se s takovým onemocněním setkají.

Zdroj a foto: LOONO

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.