ZOOT pomáhá samoživitelkám rozzářit Vánoce, věnoval jim nezbytnosti i milé dárky pro děti

ZOOT znovu pomáhá. Neprodané oblečení se rozhodl věnovat neziskové organizaci Klub svobodných matek, která jím podpoří samoživitelky, pro něž bývá vánoční období velmi náročným a stresovým obdobím.

Oblečení, které ZOOT organizaci Klub svobodných matek věnuje, půjde do charitativního obchodu Fashion charity shop. Jedná se o obchod převážně s dámskou módou, kterou organizace získává od široké veřejnosti, známých osobností nebo z firemních sbírek. Oblečení tak dostává druhou šanci a navíc pomáhá. Většina z kousků, které se pro obchod vyberou, je pravidelně rozesílána konkrétním maminkám a jejich dětem. Veškerý výdělek z věcí, které jsou prodávány v obchodě, jde potom na programy pomoci pro rodiny rodičů samoživitelů. Stejně tak tomu bude i s věcmi darovanými ZOOTem.

Rozhodli jsme se podpořit právě matky samoživitelky, protože Vánoce pro ně bývají velmi stresovým obdobím a rozhodně si nemohou dovolit pořizovat tolik dárků včetně stále nového oblečení pro děti, které rychle rostou. Proto věříme, že oblečení pro ně i jejich děti jim sváteční období roku zpříjemní a částečně zjednoduší,“ říká Brand manažerka ZOOTu Michaela Mihók.

ZOOT v rámci letošního předvánoční období také pomohl malému Honzíkovi, který se léčí s akutní leukémií dárkovým poukazem na nákup oblečení. Krabice plné oblečení zaslal i dětem z dětského domova v Ledcích u Kladna a do azylového domu pro ženy NADĚJE ve Vršovicích.

Klub svobodných matek
V roce 2017 vznikla facebooková skupina sdružující okolo sebe ženy ve složité životní situaci, které začaly otevřeně hovořit o neřešitelné finanční i životní situaci. V roce 2018 byla založena nezisková organizace Klub svobodných matek, která se postupně rozrůstala a mezi její dárce se zařadily mimo jiné Bonami, CZC.cz, IKEA a v roce 2021 také ZOOT. Postupně se nadaci podařilo zařídit dětem zdarma vstupy do zoologických zahrad, financovat letní tábory, získat potřebnou techniku pro distanční vzdělávání a podobně. Rodinám samoživitelům poskytují finanční, materiální a odbornou právní pomoc. Ve svých programech pomáhají s financemi na zajištění základních materiálních potřeb včetně nákladů na bydlení nebo třeba vánočních dárků.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.