DREAM TEAM – Mistři dílny: Vojta Kotek riskoval v motokáře!

Vojta Kotek se jen tak něčeho nezalekne, to už ví každý! V pořadu DREAM TEAM – Mistři dílny, jehož první díl odvysílala televize Prima v pondělí 10. ledna, však posunul svoje hranice zase o kousek dál. Neváhal projet jednu z motokár, kterou dostaly týmy za úkol vyrobit. Tento dopravní prostředek soutěžící poskládali ze všeho možného, co našli ve skladu. Většina z nich se sestavováním podobné záležitosti neměla žádnou zkušenost, a tak to mohlo dopadnout všelijak… Jak si jízdu v motokáře Vojta užíval a zda to pro něho nebylo nebezpečné, můžete sledovat ve videu v odkazu.

Je pravda, že jako první obě motokáry projížděl Tomáš Enge, automobilový závodník, první a doposud jediný český pilot Formule 1. Právě on byl zadavatelem tohoto úkolu soutěžícím a v pořadí prvním třetím porotcem. Jenže Tomáš je profesionál a ví, jak se k případnému nečekanému problému za volantem postavit. „Měla by jezdit. Rychle! A měla by být samozřejmě taky hezká,“ byla jeho slova, když úkol – sestavení motokáry – soutěžícím zadával. Porotkyně Kamila Douděrová k tomu přidala ženský pohled na věc. Podle ní by měla motokára mít neotřelý design a nějaký skrytý vtip, třeba prostor na kabelku. Šimon Caban, druhý porotce, se držel nejvíc při zemi: „Nemělo by se zapomínat na brzdy,“ dodal.

„Já osobně jsem neměl strach z toho, že by některá z těch dvou motokár mohla být nebezpečná. Byl jsem přítomen celému procesu sestavování a sám pro sebe si dělal průběžnou kontrolu, zda jsou všechny komponenty správně upevněny,“ říká Tomáš Enge a dodává, že se těšil na to, až si do sestavených motokár sedne. „Byl jsem totiž zvědavý, co za těch pár hodin, které na úkol soutěžící měli, vzniklo,“ dodává.

I přes všechny menší či větší překážky se nakonec oba týmy se svým úkolem statečně a beze studu vypořádaly a předstoupily s výsledkem své práce před porotu. Tomáše Engeho nakonec přesvědčilo, že auto červených jelo o trochu rychleji. Výrobek tohoto týmu se o něco více líbil i zbylým dvěma porotcům, a tak červení tentokrát zvítězili. Jaký úkol dostanou týmy příště? A co bude se dvěma označenými soutěžícími? Více se dozví diváci v příštím dílu.

DREAM TEAM – Mistři dílny každé pondělí ve 20.15 na Primě!

Zdroj a foto: FTV Prima

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.