Oslavte svátek sv. Valentýna s BIO Levandulí Chodouňskou

Po tisíciletí je známo, že půvabná rostlina levandule nabízí mnoho benefitů v oblasti zdraví, péče o duši i o tělo. Díky blížícímu se svátku sv. Valentýna si můžeme připomenout i další zajímavé vlastnosti této královny bylin.

Staří Egypťané milovali její opojnou vůni a přidávali modré zlato do parfémů, dávní Řekové se v ní třeba i koupali a Římané zase objevili její schopnost odpuzovat nežádoucí hmyz. V 19. století byla levandule vnímána jako univerzální všelék, v období 1. světové války byla využívána k dezinfekci poraněných míst.

Středověk objevil také afrodisiakální účinky levandule. Proto si i vy můžete vyzkoušet, zda se osvědčí sáčky s levandulí vkládané do oblečení nebo pod polštář v ložnici či lahodný pokrm okořeněný právě touto bylinkou. A jako perličku lze uvést závěry bádání chicagského výzkumného ústavu specializovaného na vůně. Některé z nich prý mohou zvýšit sexuální touhu – u mužů je to prý také levandule. ?

Speciální akce v Levandulovém údolí v Chodouni
Valentýnská cukrárna a kavárna
Víkend 15. a 16. února, 10:00 až 17:00 hodin

Pozvěte své blízké a milované na valentýnský víkend do Levandulového údolí a prožijte společný čas s jednou z nejkrásnějších bylin – levandulí. BIO Levandule Chodouňská vás pohladí po duši a zahřeje u srdce a vy poznáte, že to není jen obyčejná rostlina do koupele, kterou znáte z typických francouzských i našich farem.

Čeká na vás vůně bylinek, relaxační muzikoterapie, procházka po dávných vápencových mořích, relaxační pobyt v aromadomku s možnou hydroterapií nebo výtečný oběd s romanticky prostřeným stolem (je třeba rezervace).

Unikátní vlastnosti BIO Levandule Chodouňské s obsahem biodynamických látek si můžete vychutnat také v lahodných pokrmech nebo nápojích, jako jsou BIO čaje, káva, míchané drinky nebo vyhlášené levandulové prosecco.

Vaše chuťové buňky potěší spousta dobrot, jako jsou tapas, koláče, buchty, pokrmy z masa, low carb nebo bezlepkové speciality, ale myslí se samozřejmě také na vegetariány a vegany.

Dárky s vůní levandule z čisté přírody
Pokud to náhodou do Levandulového údolí na Valentýnský víkend nestihnete, nemusíte smutnit. Skvělou atmosféru vykouzlíte i díky nápojovým specialitám z BIO Levandule Chodouňské.

BIO levandulový sekt
Nejen na svátek sv. Valentýna, ale také pro všechny výjimečné okamžiky s vašimi blízkými je jako stvořený BIO levandulový sekt. U slavnostně prostřeného stolu, na terase nebo při společné koupeli se nechte okouzlit chutí a vůní levandule, královny bylin. V každé sklence se pak odráží i svit slunečních paprsků, které spolu s uklidňujícím šuměním bublinek přinášejí lepší náladu i příjemné myšlenky.

Levandulový vaječný koňak
Chcete si trochu zahřešit, ale došly vám poslední zásoby čokolády? Nemusíte smutnit, protože více než skvělou náhradu získáte ve voňavém BIO levandulovém vaječném koňaku z Levandulového údolí. Doslova nebe v puse zajistí dokonale vyvážená kombinace sirupu z BIO Levandule Chodouňské, smetany, vajec a cukru v BIO kvalitě a rumu. Skleněný obal přímo vybízí k dalšímu použití a šetří tak přírodu.

BIO levandulová harmonizovaná voda – pro všechny, kteří drží „suchej únor“
Levandulové údolí pamatuje také na všechny, kteří se rozhodli držet „suchej únor“ a strávit tak tento nejkratší měsíc v roce bez alkoholu. Těm doporučuje zakladatelka Levandulového údolí Helena Neumannová devítidenní kúru s BIO harmonizovanou vodou, což je čistý výluh z BIO Levandule Chodouňské a BIO citronu. Voda je po vzoru starých Egypťanů harmonizovaná přes zlatý filtr. Jedná se o unikátní patentovaný́ nápoj z české manufaktury Levandulového údolí. Nápoj vás nejen osvěží, ale pomůže při trávicích a nervových potížích, uvolňuje křeče, potlačuje plynatost a zmírňuje pocit tvrdého břicha při dlouhodobém sezení nebo řízení automobilu. Doporučené dávkování: 1 x denně ve večerních hodinách a v klidu vypít celou lahvičku.

Adopce BIO Levandule Chodouňské
Zcela výjimečným dárkem pro vaše blízké se může stát bylinka pěstovaná s láskou a péčí v Levandulovém údolí. Uděláte radost sobě, svým milovaným i samotné přírodě. Cílem projektu adopce BIO Levandule Chodouňské je kromě jiného také výzkum této byliny jako pomocníka pro boj s nejrůznějšími typy onemocnění a výstavba EKO kempu v nádherném prostředí čisté přírody Levandulového údolí.

Adopce 1 rostlinky stojí 1 000 Kč, jako poděkování získá zájemce zápis na Zdi cti, čestný titul Filantrop planety nebo zážitkový oběd pro dva v Levandulovém údolí.

Zdroj a foto: Levandulové údolí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *