Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

Sada mlýnků a pepřů aneb strýčku Petře nepřepepři toho vepře!

Se sadou mlýnků s Kampotským pepřem La Plantation si rozhodně s tímto jazykolamem jazyk ani hlavu lámat nemusíte. Dokonce si nemusíte lámat hlavu ani výběrem pepřů a plněním mlýnků. Doporučujeme Vám černý, červený a bílý, základní stavební jednotky dokonalé kuchyně. Vaše nové mlýnky naplníme čerstvým pepřem těsně před odesláním. Čili stačí jen vybalit a vesele se pustit do vaření.

Mlýnky La Plantation s elegantním akrylovým tělem mají velice kvalitní keramický mechanismus Crush Grind z Dánska s nastavitelnou hrubostí mletí. Kámen lze lehce vyjmout a snadnou vyčistit.

Kampotský pepř černý
Černý Kampotský pepř z regionu Kampot v Kambodži Vám dokáže, že se správným pepřem dokážete připravit ty nejlahodnější pokrmy. Tradiční recepty získají šmrnc, správnou pikantnost a chuťově zajímavé tóny. V kuchyni má široké uplatnění, použít ho můžete na všechny vaše pokrmy. Omáčky, těstoviny, polévky, saláty, rizota, maso i přílohy.

Kampotský pepř červený
Ručně sbíraná zrníčka červeného pepře se sklízejí pouze v několika málo oblastech světa. Po sběru se suší na slunci v Kambodži a dováží se k nám v organické či bio kvalitě. Červený pepř má celou řadu využití v české kuchyni i v případě, že dostanete chuť na něco exotičtějšího. V jeho lehce pikantní chuti ucítíte sladké ovocné tóny i jemný pepřový šmak. Funguje skvěle v ovocných receptech, ale i se zvěřinou nebo grilovanou zeleninou. Díky mírnější ostrosti chutná skvěle i v dezertech, například s čokoládou nebo ovocem i zmrzlinou.

Kampotský pepř bílý
Kampotský bílý pepř je v našich končinách méně známý. Často seženeme jen jeho průmyslovou náhražku. Ovšem ten pravý se získává z klasického Kampotského červeného pepře, který je zbaven slupky a teprve pak sušený na kambodžském slunci. Díky tomu je o poznání jemnější, má delikátní aroma i chuť, ale i tak nepostrádá pepřové pálivosti, to z něj dělá ideální koření do bílých omáček a polévek, holandské i francouzské kuchyně, zkrátka všude tam, kde oceníte jemnější ostrost. Skvěle se hodí i k mořským plodům a rybám či zelenině, kterých jejich chuť doplní ale nepřebije.

Sadu 3 mlýnků se 3 druhy pepře La Plantation zakoupíte  za 1.990 Kč!

Zdroj a foto: www.kampot.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *