Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Čerstvými potravinami k zdravějšímu stravování

Více než 75 let jsou výrobky Tupperware známé po celém světě svou vysokou kvalitou, ale také osobními příběhy. Pro spoustu rodin totiž hrají důležitou roli v jejich každodenním životě, protože jim už po celé generace usnadňují uchovávání čerstvých potravin doma, ve škole, v práci i na cestách. Ale nejde jen o vaření a uchování jídla, jde také o zdravý a udržitelný životní styl.

Výrobky Tupperware, které zrovna za výhodné ceny koupíte v prodejnách BILLA, jsou navrženy tak, aby sloužily celý život. Pomáhají nahrazovat jednorázové plasty, a to my ceníme! Cena: od 79, 90 Kč do 249, 90 Kč

Aby zdravé zůstalo čerstvé aneb 7 tipů, jak správně skladovat potraviny a zabránit jejich vyhazování

  • Přinesli jste si domů čerstvé bylinky? Proberte je a vyhoďte případné tlející části. Čerstvé kusy dejte do mikrotenového sáčku s dírkami a uložte do spodní přihrádky na zeleninu.
  • Do lednice překvapivě patří i oleje, hlavně ty zastudena lisované. Jsou totiž citlivé na světlo, teplo i přístup vzduchu, takže mohou rychleji žluknout. Chybu neuděláte, pokud do lednice ze stejného důvodu dáte ořechy nebo semínka.
  • U kořenové a košťálové zeleniny, jako je mrkev a kedlubna, odkrojte a ideálně i zužitkujte natě a listy. Ze zeleniny berou vlhkost, která se pak zbytečně vysouší.
  • Žampiony a další houby skladujte v lednici v nádobě, která „dýchá“. Dejte pozor, aby se nezapařovaly. Jinak může dojít k tvorbě toxických látek. Před uložením je proto ani nemyjte.
  • Bobulovité ovoce, jako jsou maliny nebo borůvky, rozložte do jedné vrstvy, aby jednotlivé plody neležely na sobě. Mohly by se zapařit a začít hnít.
  • Otevřený jogurt v původním obalu snadno přejímá okolní pachy. Je tedy možným rizikem kvůli rychle se množícím bakteriím. Lepší bude skleněná nebo plastová nádoba s pevným víčkem.
  • Držte se pravidla, první na sklad, první na řadě. Jednoduše, neotálejte se zpracováním potravin, pobyt v lednici je sice uchovává čerstvé, ale jejich kvalita jde každým dnem dolů.

Zdroj a foto: Billa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *