Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

TechnologieZe života

Trendy, které letos budou udávat směr hybridní práce

Snad všechna průmyslová odvětví zasáhla pandemie koronaviru. Přesun k hybridní práci, kdy najednou patří do pracovní doby nejen čas v kanceláři, ale také pobyt doma, zaskočil mnoho z nás. Po dvou letech se však hybridní pracovní život stal pro mnohé běžnou zkušeností, kterou se nyní snažíme zlepšit pomocí řady užitečných doplňků. Jaké jsou trendy pro rok 2022?

Pandemie zrychlila digitální transformaci, vývoj cloudové a hybridní éry pracoviště i přechod k bezpapírové kanceláři. Podle studie společnosti Quocirca COVID-19 Business Impact Survey z roku 2021 vidí více než 80 % průmyslových hráčů pandemii jako příležitost k inovacím ve své organizaci a dvě třetiny respondentů očekávají, že v příštích 12 měsících dojde ke konsolidaci trhu. Mezi zákazníky pak nejvíce rezonují hodnoty jako flexibilita, ​​snížení dopadu na životní prostředí nebo snížení rizika.

Zabezpečení v centru pozornosti
Zabezpečení dat je nyní důležitější než kdy jindy předtím. Dramatický růst práce na dálku vedl k rychlému přijetí cloudových aplikací a služeb a tím i k rozšíření možností útoku a hrozeb. Ochrana zařízení a podnikových dat je ve vzdáleném a dosti decentalizovaném prostředí problematická i proto, aby zároveň nedošlo k narušení soukromí zaměstnanců. Domácí tiskárny jsou proto novou slabinou zvyšují potenciální bezpečnostní riziko zejména ve velkých organizacích, potvrzují to data studie Quocirca Home Printing Trends 2022.

Vzhledem k rostoucímu počtu hrozeb je proto důležité podniknout i tvrdé kroky za účelem zvýšení bezpečnosti. 2D čárové kódy, biometrie nebo jedinečné odkazy jsou některé z nedávných pokroků, kterých se dosahuje v bezpečnostním tisku. Významnou roli při zachování bezpečí v online prostředí hraje díky maskování IP adresy zařízení také VPN. Jedná se o efektivní nástroj pro flexibilní práci odkudkoli. Ať už jste doma nebo v kanceláři uchová životně důležitá osobní a pracovní data v bezpečí.

Hybridní pracoviště plné příležitostí
Firmy mylně předpovídaly, že se zaměstnanci v roce 2021 vrátí do kanceláří tak, jak bylo zvykem před pandemií. Místo toho pokračovala práce na dálku a firmy byly nuceny pro ni vypracovat dlouhodobé strategie a definovat budoucnost práce. Manažeři si uvědomují důležitost flexibility práce, která udrží jejich zaměstnance ve spojení, umožní jim spolupracovat a tak nadále rozvíjet firmu. To vedlo k masivnímu zavádění cloudových služeb. „Zaměstnavatelé, kteří váhají s přijetím digitálních nástrojů, budou pozadu. Nejúspěšnější společnosti jsou a budou ty, které si uvědomují, že práce se odehrává na různých úrovních a týmy potřebují nástroje, které ji podpoří. Už “nechodíme” do práce – naše práce přichází za námi, ať jsme kdekoliv,“ říká Peter Halmo, generální ředitel společnosti Xerox. Potřebu přesunu navíc zesílil tlak na ochranu osobních údajů (GDPR).

S rozmachem práce z domova přišly další výzvy – jak zajistit bezpečnou práci bez omezení produktivity. Nástroje digitální komunikace a spolupráce si během pandemie získaly oblibu. Jedním z nejnovějších produktů společnosti Xerox je Xerox® Workflow Central, zabezpečená softwarová platforma založená na cloudu, která poskytuje přístup k nástrojům pro automatizaci a digitalizaci pracovních postupů, pomáhá dnešním týmům překonávat každodenní problémy a dosahovat maximální produktivity, a to odkudkoliv a kdykoliv. Ať už jde o převod ručně psaného textu do čitelné, upravitelné a sdílené formy, převod textu na zvuk pro dostupnost a snadný poslech, překlad dokumentů z a do více než 40 jazyků, nebo převod souborů PDF do formátů Microsoft. „Potřeba nových technologických možností nikdy nebyla větší a my vidíme, jak se tato hodnota projevuje v reálném čase,“ dodává Peter Halmo.

Podle studie Quocirca COVID-19 Business Impact Survey z roku 2021 očekává většina firem ještě větší poptávku po digitálních pracovních postupech založených na cloudu. Zákazníci mají důvěru v tento model jako efektivní způsob správy a škálování spotřeby IT, který podporuje nové hybridní pracoviště. Výhodou je flexibilní přizpůsobování měnícím se požadavkům, zvláště pokud nová vládní opatření opakovaně vynucují uzavírání kanceláří.

Konec s plýtváním
Poptávka po ekologických produktech je vysoká. Jednou z metod, kterou mnoho společností používá k ochraně životního prostředí, je udržitelné balení. To potvrzuje také Gabriela Fabianová, generální ředitelka společnosti RAJA. „V současné době jsou trendem zejména recyklovatelné a znovu použitelné obaly a obaly na míru, které se přesně přizpůsobí velikosti zboží. Firmám se vyplácí investice do obalových strojů, které umožňují výrobu obalů na míru. Snižují tak spotřebu obalového materiálu, kompaktní stroje na výrobu výplně pak usnadňují a urychlují proces balení bez plýtvání použitým materiálem. Obalový průmysl zaznamenal drastický pokrok v technologii digitálního tisku.

Krize jako příležitost pro rozvoj
Inteligentní multifunkční zařízení s podporou IoT budou součástí nového inteligentního hybridního pracoviště po COVID-19. Data IoT pomohou vytvořit lepší služby pro zákazníky, ale také identifikují příležitosti pro nové zdroje příjmů.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *