Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityJídlo a pití

Chovatel slepic Milan Peroutka ochutnal michelinský bagel a prozradil, jak pokročil v boji se zákeřnou liškou

„Houska s dírou“ nalákala známé osobnosti do nově otevřené pobočky Bagel Lounge v centru Prahy. Velkým lákadlem také bylo, že na přípravu bagelů dohlížel michelinský šéfkuchař HåkanThörnström a tomu i odpovídala pestrost nabídky. Každý si mohl nachystat bagel dle své chuti a naturelu.

Před pracovní cestou do Milána se přišel občerstvit zpěvák Milan Peroutka. „Nikdy jsem bagel nejedl a jsem překvapený, že to není jen namazaná houska, že je i chutně naplněná. Není to ale zrovna jídlo, u kterého chceš, aby tě fotili fotografové. Musíš hodně otevřít pusu, občas něco padne na tričko nebo máš upatlané tváře,“ řekl Milan Peroutka, stále tesknící po milovaných slepičkách, které mu před pár dny doma v kurníku zakousla liška. „Pořídíme si na jaře nové. Do té doby zamakáme na high-techkurníku. Uvažuji o automatických dvířkách, dávkovači zrní a dokonalém zabezpečení. Jen doufám, že to není liška Bystrouška a moje hight-tech zařízení nepřečůrá. Nikdy by mě nenapadlo, že mi v Praze liška sežere slepice. Kdyby nebyl ten kamerový záznam, neuvěřím. Ale zase na tu bolest ze ztráty slepic nejsem sám, naše slepičí komunita a soudružnost je velká, až mne to překvapilo,“ smál se Milan Peroutka a s heslem „Milan letí do Milána“ odfrčel na letiště.

Herečka Denisa Pfauserová si před návštěvou nové restaurace radši šla zaběhat. Dala si osm kilometrů a úbytek energie s klidným svědomím doháněla konzumací bagelů. „Byla jsem na otvíračce pobočky v Karlových Varech, tak jsem bagelů ochutnala už několik druhů. Pro mne je nejideálnější bagel se spoustou zeleniny a teplým masem nebo se mi líbí i vegetariánská úprava. Je to plnohodnotné jídlo, proto všeho s mírou. Určitě se dá po tom ztloustnout stejně jako po každém jiném jídle, když se přežene. Já jsem v pohodě. Denně běhám nebo cvičím jógu, tak proč si nedat bagel se skvělou náplní.“

Moderátoři primáckého Nového dne Lenka Špillarová a Jaroslav Brousil přijeli do Bagel Lounge rovnou ze studia. Měli po šichtě, tak proč nedoplnit energii chutným bagelem. I když si Jarda Brousil povzdechl, že od té doby, co moderuje s Lenkou, přibral. „Lenka ráda peče a nosí mi bábovky. Rád bych jí to oplatil, ale vysíláme brzo ráno a pak přes den není moc energie, abych něco pekl. Přitom to umím, nechci jí odbýt kupovaným. Ale já to napravím,“ sliboval sympatický moderátor a Lenka Špillarováhned zapojila fantazii. „Dovedla bych si představit, že bych k snídani měla třeba bagel. Teď jsem jeden ochutnala a byl dobrý. Nemusím tam mít asi po ránurostbíf, ale když bude vajíčko, slaninka, proč ne. A linii bych neřešila. Ráno se má člověk pořádně najíst, aby mohl fungovat.“

Finalista soutěže Muž roku 2020, model Lukáš Veitl, má k Bagel Lounge hodně blízko. Je jejich ambasadorem, bagelů různých chutí by mohl sníst nepočítaně. Má to své ale… „Pro mne, který se živí tělem, to není samozřejmě ideální jídlo, beru to jako zpestření stravy. Ale můžete si dát i zdravější verzi, výběr pečiva je velký, preferují kvalitu a čerstvost. Proto jsem tomu nakloněný a je to jediný fast food, s kterým spolupracuji. Apoctivě přiznám, že když mám třeba po soutěži, pak jím hlava nehlava. Tělo si to žádá. Lidově se tomu říká, že se člověk „sprasí“. Tak to také umím,“ se smíchem přiznal Lukáš Veitl.

Zpěvák Petr Kutheil a jeho partnerka tanečnice Markéta Šandová si také přišli do Bagel Lounge na pražské Malé Straně uspokojit chuťové pohárky. Rychlou stravu mají rádi a k snídani to považují za ideál. I oni si musí hlídat váhu. „Teď přes léto mám hodně práce, tak se udržuji v kondici. Hraji fotbal za VIP osobnosti. Zrovna o víkendu jsem 3x 20 minut běhal po hřišti, protože pan Skamene si pokuřoval a odmítal střídat. Pak máme s Markétou dětský pořad Ahoj děti. Máme úspěch, jezdíme po republice a hned si to spojíme s výletem po okolí,“ uvedl Petr Kutheil. Markéta zase nesmí během dne tzv. uzobávat, to si pak váha dělá, co chce. „To kila ani pak nestačím vytancovat a musím se v jídle lehce omezit. Naštěstí to není nic dramatického. V Semaforu jsem začala dostávat i pěvecké role, nově chystáme ve Státní opeře představení operety Ples v hotelu Savoy, namluvila jsem knížku, spolu s Petrem připravuji naše představení Ahoj děti. Je to pestré a je toho tak akorát, abych všechno kvalitně stíhala.“ V životě Petra Kutheila v září dojde ještě k jedné převratné události. „Přes covidjsem si našel práci ve školství a teď přišla paní ředitelka, abych od září dělal čtvrťákům třídního učitele. Potetovaný třídní učitel a ještě k tomu zpěvák, no nevím. Už jsme měli i seznámení s rodiči, měli zvídavé otázky a myslím, že jsem obstál. Tak studuji na Karlově univerzitě, abych mohl učit. Hodně se na to těším. Ale zpívat nepřestanu. Práce mámmomentálně hodně a vůbec mi nechybí, že nejsem v žádném novém muzikálovém projektu. S tou školou budu mít i finanční jistotu, pořád je to instituce, která za vás platí sociální a zdravotní pojištění a co si budeme povídat, ne každý herec a muzikant to má v pořádku. Mám klid,“ usmíval se spokojený Petr Kutheil.

Po delší době se na veřejnosti objevil také zpěvák Sámer Issa. Jeho štíhlá postava svědčí o tom, že se pečivu vyhýbá, ale bagel si občas rád dá. „Plním ho po arabsku. Není v tom maso, ale třeba mletá cizrna, rajčata, bílý jogurt, cibulka, je to výborné. Jednou za čas, to ale přeženu. Když je v televizi nějaká hezká pohádka, připravím si k tomu dobré jídlo a pak si dám. Na Vánoce to zbožňuji. Výčitky svědomí nemám, ale je mi jen těžko,“ přiznal Sámer Issa, který nelenoší a žije muzikou. „Teď jsem dotočil jeden videoklip a čeká na mne druhý. Je na českou písničku Jsem to já. Text mi napsala maminka Lucky Vondráčkové, Hana Sorrosová. Je to úžasný člověk a zítra tam jdu do studia natáčet nějakou vánoční pecku. Tak si nestěžuji, dělám muziku, pořád něco točím, mám skvělý tým kolem sebe, jsme hodně produktivní. A to mne baví.“

Na novou pobočku Bagel Lounge a hlavně na chutné bagely byly také zvědavé další osobnosti. Přišli herečky Štěpánka Duchková, Bára Fišerová a Linda Finková, zpěváci Jan Kopečný, Martin Schreiner, Ondřej Bábor, nechyběl ředitel soutěží Muž roku a Anděl mezi zdravotníky David Novotný a další.

Foto: Herminapress

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *