Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

DětiZábavaZvířata

Nezapomenutelný den s vombaty v Zoo Praha

Zoo Praha srdečně zve na Nezapomenutelný den s vombaty. Akce inspirovaná výzkumem „vombatího chlapce“ Petera Johna Nicholsona se koná v sobotu 11. června od 10 do 16 hodin. Každý účastník obdrží speciální Deník badatele, ve kterém bude shromažďovat razítka i své poznatky o těchto vačnatcích.

Při úkolech se nejeden badatel či badatelka zapotí: vyhrabat noru, prolézt ji, změřit ji a v neposlední řadě v ní najít ukryté poklady i samotného vombata. To vše okusí děti, které se během výzkumu v hrabavého vačnatce takřka promění – podobně jako před 60 lety australský chlapec zvaný „P. J.“. Stejně jako jeho výzkum položil základ mnoha odborným publikacím, i naši badatelé okusí plody své práce v podobě pestrých odměn.

Interaktivní program bude probíhat na Veselovského louce v dolní části zoologické zahrady. V každou celou hodinu se navíc uskuteční speciální komentované setkání s vombatem obecným Cooperem u jeho výběhu v Darwinově kráteru.

Speciální Deník badatele obdrží každý zájemce o Nezapomenutelný den s vombaty v Zoo Praha. Poznatky i razítka v něm nasbíraná následně smění za pestré odměny s vombatí tematikou.

Vombat obecný Cooper je jediným zástupcem těchto vačnatců v Česku. Zoo Praha chová jeho tasmánský poddruh.

Zdroj a foto: Zoo Praha, Oliver Le Que

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *