Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Zmrzlinové potěšení s kapkou alkoholu

Dobré jídlo, dobré pití, prodlužují živobytí. Tím se řídil i zmrzlinář a zakladatel Crème de la Crème Jan Hochsteiger, když pro vás vymýšlel speciální alkoholové zmrzliny, které nabízí unikátní  spojení lahodné zmrzliny a osvěžujících letních koktejlů. Věřte, že opilý sorbet Broskev Prosecco vás zaručeně zchladí i v tom největším parnu.

Slaďoučké broskve a léto rozhodně patří k sobě. To ví i v Crème de la Crème. Proto broskvový sorbet povýšili na úplně jinou úroveň, když jej smíchali s šumivým vínem, které pochází z italského rodinného vinařství Nicoletta Ceschina. Tak vznikla jedinečná příchuť Broskev Prosecco.

Ovocné sorbety jsou sami o sobě lahůdkou, oblíbené prosecco jim ale dodá ten opravdový šmrnc, který při dlouhých letních večerech rozhodně oceníte. I přesto, že pan Zmrzlinka přidal do ovocných sorbetů několik kapek alkoholu, otravné kocoviny se bát nemusíte. Zmrzliny obsahují maximálně kolem 1 % alkoholu, což znamená, že si můžete dát i více kopečků naráz.

Kromě broskvového sorbetu jsme bublinkami opili i šťavnatou meruňku.  A své slovo dostaly i letní oblíbené koktejly. Vyzkoušet tak můžete sorbety: tradiční kubánský koktejl mojito, sicilský krvavý pomeranč s campari nebo moravského oblíbence švestkovou slivovici.

Ve zmrzlinovém salonu na Národní lze po celé letošní léto ochutnat až osm alkoholových příchutí:
• Broskev Prosecco (k dostání ve všech zmrzlinárnách po celý červen) • Meruňka Prosecco
• Pomeranč Campari • Švestka slivovice • Mojito • Baileys • Vaječný likér • Piňa Colada

V případě, že nepatříte mezi alkoholové labužníky si můžete pochutnat na klasických ovocných sorbetech, jenž obsahují pouze ovoce, vodu a cukr – tudíž jsou 100% veganské. Čeká na vás například exotický passion fruit, klasická jahoda či spojení borůvky a levandule. Stálá nabídka pak obsahuje i klasické smetanové zmrzliny z kvalitního jihočeského mléka a smetany – od pistácie z Bronte ze Sicílie přes bestseller slaný arašíd až po opravdový kokos z měkké a šťavnaté kokosové dužiny ze Srí lanky.

Jak už je u nás zvykem. Jakmile vysvitne slunce a s ním i první sluneční paprsky se spoustou pozitivní energie, nastává ten pravý čas na prodloužení otevírací doby:
Zmrzlinový salon, Crème de la Crème, Národní 23, Praha 1 – 11:00 – 22:30
Zmrzlinárna Crème de la Crème, Husova 231/12, Praha 1 – 11:00 – 21:30
Zmrzlinárna Crème de la Crème, Francouzská 21, Praha 2 – 12:00 – 21:00
Zmrzlinárna Crème de la Crème, Pod kaštany 236/2, Praha 6 – 11:00 – 21:00
Zmrzlinárna Crème de la Crème, Průběžná 58, Praha 10 – 11:00 – 21:00

Zdroj a foto: Crème de la Crème

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *