Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Kosmetika

Soutěž: Vyhrajte balíček opalovací péče SynCare

Soutěžte s naším portálem Tojesenzace.cz a SynCare o jeden ze čtyř balíčků opalovací péče SynCare pro krásné opálení.

Lehce tónující krém SynCare ZINCI SUN s vysokým SPF 50+  je vhodný pro všechny typy pleti, včetně citlivé se sklonem k pigmentovým skvrnách.  Obsahuje fyzikální a nedráždivé UVA a UVB hybridní filtry, které pokožku nezatěžují a současně brání jejímu stárnutí. Díky speciálním pigmentům dokáže navíc pokožku krásně sjednotit a současně projasnit. Překvapí vás ultra lehká hedvábná textura krému, která vytváří neviditelný závoj, odolný proti pocení i při vysokých teplotách. Tónující krém SynCare ZINCI SUN 50+ je ideálním přípravek pro ochranu jemné pleti obličeje po celý den, na pláži, při sportu nebo procházce městem. Dík y lehké konzistenci pleť nezatěžuje a zbytečně nemastí. Je k dostání v e-shopu značky za 444 Kč.

Tip: Nový hydratační tělový šampon SynCare
obsahuje kyselinu hyaluronovou, která v kombinaci s arganovým olejem a výtažky z levandule pokožku nejen vydatně hydratuje, ale také vyživuje a zklidňuje. A díky tomu nedocházím k jejímu vysoušení a šupinkovatění. Na těle vytváří jemnou pěnu, která se snadno smývá. Jde o velmi šetrnou péči, ideální pro normální i citlivou pokožku, která zůstává po koupeli hydratovaná a vláčná  Přípravky SynCare je možné zakoupit v lékárnách a kosmetických salonech. Cena přípravku je 199 Kč.

Desatero pro zdravé opalování
1. Opalování je nutné přizpůsobit fototypu pleti
Zdravé je pouze takové opalování, které nezpůsobí zčervenání, ale pouze jemné zhnědnutí kůže, proto je pobyt na slunci dávkovat podle typu kůže.  Pokud máte pigmentová znaménka, doporučujeme jejich překrytí a poradu s lékařem. V případě, že trpíte sluneční alergií, pobytu na přímém slunci byste se měli vyhnout.

2. Na slunce si zvykejte postupně. Pro první kontakt se sluncem stačí pár minut, nikoli celé hodiny. Dbejte na to, abyste se natřeli opalovacím prostředkem půl hodiny před pobytem na slunci. O výši ochranného faktoru (SPF) rozhoduje váš přirozený fototyp i míra již dosaženého opálení. Použijte vždy dostatečné množství opalovacího přípravku, který řádně rozetřete. Natřete se několikrát denně a po každé koupeli v moři nebo v bazénu.

3. Číslo ochranného faktoru (SPF) ovlivňuje dobu, kterou můžete být na slunci, aniž se spálíte. Pro začátek letní sezóny doporučujeme volit krémy s vyšším SPF. Krémy s SPF 50 Vás spolehlivě ochrání i před ostrým sluncem. Pokud je vaše pokožka citlivá, volte přípravky bez parfemace.

4. Některá místa na těle jsou obzvláště citlivá. Patří k nim například uši, nárty, kolena, oblast ňader nebo hýždí. K jejich ochraně používejte opalovací přípravky s vyšším faktorem. Krémy s vysokým faktorem SPF 50 používejte také na celý obličej. Tady je pleť mimořádně citlivá především v oblasti očí, nosu a rtů.

5. Neopalujte se mezi 11. a 15. hodinou, kdy je slunce nejostřejší.

6. Děti by měly používat minimálně SPF 30 a je to jedno, zda jde o pobyt u moře, či rybníka. Ideální je použít přípravky odolné proti vodě, potu i otěru, i přesto je nutné mazání pravidelně opakovat každé 2 hodiny. Pokud je vaše dítě mimořádně citlivé na slunce, můžete jeho pokožku chránit lehkým oblečením z přírodních materiálů. Žádný opalovací přípravek není určen pro děti pod 3 roky, neboť je nevhodné, tak malé děti vystavovat slunečnímu záření. To, že některý produkt je „baby“ znamená, že je vhodný pro citlivou pleť dětí tedy např. bez parfemace, s hypoalergenním parfémem nebo bez barviv a potenciálně rizikových filtrů.

7. Myslete i na to, že k částečnému opálení dochází také ve stínu nebo když je pod mrakem.

8. Co je to UVA a UVB? UVA záření způsobuje stárnutí kožních buněk a UVB spálení pokožky, proto je třeba chránit se před oběma. I krátké vystavení se ostrému slunci způsobuje tzv, fotostárnutí pokožky, jehož následkem jsou předčasné  vrásky nebo pigmentové skvrny.  Je třeba myslet na to, že UVA paprsky působí i přes sklo a podílejí se na vzniku sluneční alergie.

9. Sluneční paprsky se odrážejí od vody, proto nezapomeňte na zvýšenou ochranu pokožky při koupání, stejně jako na pláži. Totéž platí např. pro pobyt na horách, zejména v zimě.

10. Nezapomeňte na přípravky po opalování, které opálenou pokožku zklidní, vyživí a dopřejí ji dostatečnou hydrataci. Ideální jsou zklidňující hydratační mléka.

Otázka: Kolik přípravků zahrnuje opalovací péče SynCare:
a) 5 přípravků
b) 3 přípravky
c) 7 přípravků

Nápovědu najdete: https://www.syncare.cz/

Správnou odpověď zasílejte na mail soutez@tojesenzace.cz do 10.7.2022. Do předmětu uveďte Léto se SynCare. Vyhrává 250. 350., 450. a 550. správná odpověď. Výherce budeme kontaktovat emailem a výhru mu následně zašleme. Řídíme se GDPR a s Vašimi osobními údaji nakládáme v souladu se zákonem. Kontaktní údaje slouží pouze k doručení případné výhry.

Zdroj a foto: https://www.syncare.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *