Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Bydlení

Správné vchodové dveře do bytu? Víme které vybrat!

V bytovém domě vás čeká řada nepříjemných věcí, třeba hlasití sousedé nebo nezvaní návštěvníci, kteří vám čas od času prověří vstupní dveře. A zatímco sousedka, která je normálně vždy na stráži za kukátkem, je nevyplaší, pořádné vchodové dveře do bytu už ano. A my vám teď poradíme, které vybrat, aby se vám lupiči vyhýbali obloukem.

Bez dobrého dodavatele to nepůjde
Koupit si vchodové dveře do bytu není problém. Ale hlavně nenaleťte a raději si vždy prověřte, zda má dodavatel nabízené dveře opravdu skladem. Nechcete na ně přece čekat rok. Výhodou je určitě, pokud má společnost pobočky po celém Česku. V případě problémů se aspoň budete moci domluvit napřímo a nečekat na zdlouhavé odpovědi online. Doporučujeme radši vybrat společnost, která má nejbližší pobočku a servis max. 50 km od vašeho bydliště.

Na velikosti záleží
Co když si koupíte dveře a zjistíte, že vám doma nepasují? Raději nepodceňte situaci a vše přeměřte. Klasické vchodové dveře do bytu s kukátkem pořídíte nejčastěji ve dvou rozměrech – 80 a 90 cm.

Požár nechte za dveřmi
Když už vybíráte vchodové dveře do panelového bytu, bylo by dobré, aby vás ochránily i v případě, že někdo ze sousedů zapomene zhasnout svíčku. Dveře s protipožárními vlastnostmi a certifikátem El 30 vás ochrání před ohněm po dobu 30 minut. Hasiči tak budou mít dostatek času, aby se se vším vypořádali, nebo vás alespoň odvezli do bezpečí.

Konečně ticho a klid
S hlučnými sousedy často není řeč, a tak je lepší si to vyřešit po svém. Vchodové dveře do bytu totiž mohou mít i protihlukové vlastnosti. Mají dvojité těsnění a díky použitému materiálu a technologickému složení dveří umí ztlumit zvuky až o krásných 44 dB.

Pěkné, ale nefunkční? Ne, díky
Pořádná firma ví, že prodat zákazníkovi pěkné dveře, které ale bude za dva měsíce reklamovat, se z dlouhodobého hlediska nevyplatí. Dveře musí hlavně fungovat, jinak můžou rovnou letět do šrotu. Proto si najděte takového dodavatele, který vám v ceně dveří vymění i novou zárubeň a vy si tak pořídíte vchodové dveře do bytu s montáží. Bez nové zárubně vám totiž dveře nebudou nikdy těsnit tak, jak je potřeba. A pak můžete zapomenout jak na protihlukové vlastnosti, tak na ochranu před lupiči a ohněm.

Zdroj a foto: HT Dveře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *