Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Letní úlet a Aperol – to je léto v Costa Coffee!

S čím se spojuje léto? Se sluncem a teplem, koupáním, venkovním posezením a drinkem. Ten může mít mnoho podob. V jedné ruce tak můžete držet vychlazený Aperol a v druhé zase ledovou kávu. Zajděte v létě do Costy a osvěžte se ve velkém stylu.  

Aperol v kavárně? Proč ne!
Využijte mnoha zahrádek kaváren Costa Coffee a kromě nebo včetně kávy si vychutnejte i oblíbený alkoholický drink. V nabídce je novinkou, ale řadě z vás se představovat nemusí. Řeč je o Aperolu Spritz nebo Campari Soda. Baristé je naservírují přesně tak, jak je máte rádi. Na ledu a s pomerančem, ve skle v kavárně nebo v kelímku s sebou. Stačí si jen sednout a pomalu upíjet brčkem a relaxovat. Léto volá.

Svěží ovocná chuť s bublinkami
Aperol Spritz je osvěžující alkoholický nápoj, který si získal oblibu po celém světě. Ačkoli název Spritz (v překladu střik) zní německy, jeho kolébka je v Itálii a chuť příjemně hořkosladká. Koktejl je namíchaný z italského likéru Aperol, který vyniká svou oranžovou barvou a citrusovo-bylinnou chutí, šumivého vína Prosecca a sodovky. Správný poměr je tři díly Prosecca, dva díly Aperolu a jeden díl sody.

Campari Soda je dalším z oblíbených letních míchaných drinků. Vychází ze spojení legendárního italského likéru Campari a sodovky v poměru 40 : 60. Campari Soda má oproti Aperolu trochu více hořkosti, chutná však stejně svěže. Obsah alkoholu v obou koktejlech je poměrně nízký, a tak si je můžete bez obav dopřát, i když den ještě nekončí.

Letní úlet
Není letní úlet, jako letní úlet. V tomto případě se nebavíme o vzplanutí vášní ani o filmu či knize. Řeč je o kávovém drinku Espresso orange od baristů Costa Coffee. Ruku na srdce, spojit kávu a pomerančový džus je úlet. A protože je tento drink ledově vychlazený, kdy jindy ho pít než v létě. Tak asi přišel tento nápoj ke svému jménu. Káva a pomerančový džus jdou překvapivě k sobě a výsledek je více než dobrý. Tyhle dvě chutě se rozhodně nebijí. Základem je dvojité espresso, vychlazené přes kostky ledu a kvalitní 100% pomerančový džus. Přes kostky ledu se do sklenice nalije džus, který poté barista zalije vychlazeným espressem. Vrstvy by se neměly úplně promíchat a při troše fantazie uvidíte i západ slunce. Kdo si objedná jeden „letní úlet“?

Zdroj a foto: www.costa-coffee.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *