Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Móda

Jak vytvořit dokonalou halloweenskou masku?

Oslava, při které se prolíná svět živých a mrtvých. To je gró pohanského svátku původem z Irska. Patříte-li mezi příznivce Halloweenu, jehož oslava připadá na poslední říjnový den, řádně se na něj připravte. Vyzdobte svou zahradu či byt vyřezanými dýněmi, upečte si dobroty ve strašidelném stylu, ale především si vytvořte nezapomenutelný kostým a masku. Poradíme vám, jak na to a co vám zajistí první místo na halloweenské párty.

Dejte si záležet na make-upu
Ať už se chystáte na pořádnou párty nebo pořádáte halloweenský večírek doma, neměl by vám chybět extravagantní make-up. Ten dokáže i z obyčejného kostýmu vykouzlit masku v níž rozhodně nesplynete s davem. Můžete zvolit obyčejné barvy na obličej, ale nakreslenou pavučinou už nikoho neokouzlíte. Navíc tyto barvy nemají dlouhou životnost, mohou se začít brzy rozpíjet. I s ohledem na vaši pleť je nejlepší zvolit přímo kosmetické produkty. Pořiďte si proto voděodolné produkty od oblíbené značky. Na vlasy můžete použít barevné spreje či masky.

Chcete-li si zajistit uhrančivý pohled, sáhněte po barevných či vzorovaných kontaktních čočkách. “Pro takové příležitosti doporučuji jednodenní kontaktní čočky, které jsou určeny k jednorázovému použití. Po večírku je jednoduše vyhodíte a nepotřebujete k jejich údržbě čisticí roztok. Jedná se tak o nejzdravější a nejpohodlnější způsob nošení kontaktních čoček,” říká Kristýna Štěbetáková, optometristka společnosti Alensa.cz, online prodejce kontaktních čoček, slunečních a dioptrických brýlí. Vybírat můžete jak z dioptrických, tak i z nedioptrických barevných kontaktních čoček, které neposkytují korekci zraku.

Trendy kostým dle libosti
Halloween je víc než jen strašidelná výzdoba. Je to večer, kdy můžete být kreativní a převléknout se za kohokoliv či cokoliv chcete. Pokud jste se v minulých letech vydali klasickou cestou s kostýmem čarodějnice, zombie, sexy vampírky či upírem, tentokrát to chce oživení. Existuje mnoho nových nápadů na kostýmy, kterými během letošních Halloweenských oslav ohromíte své přátele a rodinu. Jedním ze způsobů je jít za prominentní postavu z roku 2022 nebo jako postava z populárního seriálu či filmu.

Oblékněte se například jako herecké hvězdy Kate Sharma ze seriálu Bridgerton nebo Zendaya v seriálu Euphorie. “Pokud se zrovna nerozhodnete jít na Halloween za Doktora Strange, na spoustu kostýmů využijete starší oblečení z vašeho šatníku. Zkuste také nahlédnout do skříně maminky nebo dokonce babičky. Budete překvapeni, jaké poklady tam lze najít. Navíc vám nemusí být líto, kdyby se kostým umazal,” říká Erika Poštolková, módní expertka za www.bezvasport.cz.

Tip módní expertky
Jdete na párty společně s partnerem a hledáte vhodný párový kostým? Vsaďte na jistotu a oblékněte se jako legendární pár John Lennon a Yoko Ono. “Zhmotněte příběh velké a šílené lásky za pomoci bílého saka, kalhot či kostýmku. Pánům postačí bílá košile nebo tričko, světlé kalhoty a bílé boty. Chybět vám nesmí brýle, které nosil John Lennon ve filmu, a posléze se staly součástí jeho image”, radí Poštolková za Bezvasport.cz.  Velký výběr dioptrických i slunečních brýlí ve stylu Johna Lennona naleznete na Alensa.cz.

Tip optometristky Kristýny Štěbetákové z Alensa.cz:
Pokud jste nikdy v minulosti nenosili kontaktní čočky, přečtěte si pečlivě návod jak s nimi manipulovat, případně si nandání čoček před halloweenským večírkem nejprve natrénujte. Zprvu se vám aplikace čočky nemusí podařit, můžete čočku ztratit, roztrhnout a oči mohou být podrážděné. Poškozenou čočky však určitě znovu do očí nedávejte, stejně tak pokud budete cítit, že jsou vaše oči podrážděné, raději čočky vyndejte.

Jak kontaktní čočky nandat? Umyjte si ruce, vysušte a otevřete balení s kontaktní čočkou. Čočku naberte ukazovákem a zkontrolujte, že není převrácená. Prostředníkem téže ruky si lehce stáhněte spodní víčko a ukazovákem druhé ruky povytáhněte to svrchní. Ukazovákem opatrně vložte čočku do oka. Oko může být chvíli citlivé, ale po nějaké době by si mělo plně zvyknout na čočku. Nezapomeňte, v případě, že máte jednodenní kontaktní čočky, jsou určeny pouze pro jeden den, nesmíte v nich spát a ani je přenášet nebo je nosit opakovaně. Občas se tak vyplatí si ke zvolenému kostýmu koupit raději dvoje stejné čočky, ať máte náhradní v případě jejich poškození.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *