Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Výstava obrazů Kláry Sedlo v Palladiu

Od středy 7. 9. 2022 mohou návštěvníci Palladia zdarma navštívit výstavu surrealistických obrazů malířky Kláry Sedlo s názvem Re/kreace. Kurátorkou výstavy je Renata Mužík.

Výstava se koná v prostoru „Palladium Zóna“, který návštěvníci naleznou v patře +2 (Tasty Garden) nákupního centra Palladium (vedle fitness centra Form Factory).

Výstava Re/kreace je „výletem do fantazie“ – aneb jak by to vypadalo, kdybychom namísto k moři jezdili na výlety do vlastních snů. Autorka k výstavě dodává: „Obrazy mají letní atmosféru, sem tam se v nich setkáváme s bizarními zátišími, zvířaty či postavami. Kdo se nachytá na to, co vidí na obraze na první pohled, zůstává přede dveřmi a je ochuzen o skrytá tajemství pro vyvolené.“  Návštěvníci Palladia si mohou výstavu prohlédnout do 31. 10. 2022.

Klára Sedlo
je česká malířka, narozena v roce 1993, absolventka pražské AVU. Klára Sedlo je jednou z nejvýraznějších malířek své generace. Její obrovskou devizou je výjimečnost. Její tvorba nesplývá, ale vždy vyčnívá. Nejen dynamikou malby, ale také tématy, která jsou jí vlastní a v nichž se inspiruje pouze vlastními zážitky, sny a fantazií. Největší inspiraci nalézá ve figurálním analytickém symbolismu. Libuje si v temných dřevěných místnostech starých chat, magických rituálech a všech absurdních věcech i kýčovitých bizarnostech, které se vymykají normálu. Ráda dochází k podstatě věcí a mistrně si hraje s nadsázkou i ve vážných věcech.

Palladium Zóna (Relax – Art – Fashion):
Prostor slouží k relaxu návštěvníků Palladia, kteří zde naleznou pohodlné sezení, možnost nabít si svůj mobilní telefon, vypůjčit a přečíst si knihu z knihovny, prohlédnout si aktuální trendy v oblékání nebo si užít vystavené umění. Nejkratší cesta do Zóny vede od vstupu do nákupního centra z náměstí Republiky pomocí dvou na sebe navazujících eskalátorů do patra +2. Zóna je otevřena denně od 10 do 20 hodin. Vstup je zdarma.

Zdroj a foto: www.palladiumpraha.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *