Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Září je měsíc biopotravin. Užijte si ho se Zemankou

Biopotraviny pronikají do našich obchodů ve stále větším množství a to je moc dobře. Ptáte se proč? No protože jsou prospěšné hned z několika důvodů. A pokud jste je ještě nezkusily nebo se už dlouho chystáte na jejich ochutnávku, je v září – měsíci biopotravin – ten nejlepší čas. Vybrat si můžete třeba něco ze sortimentu Biopekárny Zemanka, která už od roku 2006 peče sladké i slané dobroty v bio kvalitě.

Proč jíst bio?

  • biopotraviny chutnají lépe, neobsahují žádné umělé zvýrazňovače chuti a dochucovadla a nejsou geneticky modifikované
  • biopotraviny neobsahují žádné škodlivé přídatné látky
  • na výrobu biopotravin se používají bio suroviny, u jejichž produkce zemědělci dodržují přísné standardy
  • biopotraviny vznikají v ekologickém zemědělství, které respektuje životní prostředí

Proč jíst sušenky a krekry od Zemanky?

  • jsou vyrobeny v bio kvalitě a podle osvědčených rodinných receptur
  • suroviny na výrobu sušenek i krekrů, které je možné koupit od českých dodavatelů a lokálních eko farmářů, nakupují z těchto zdrojů
  • produkty jsou baleny ve snadno recyklovatelných obalech a sušenky a krekry lze koupit i v bezobalových prodejnách (například v síti prodejen Bezobalu)
  • podstatou podnikání Biopekárny Zemanka je také udržitelnost a šetrná výroba ohleduplná k životnímu prostředí

Tipy:
VÍCEZRNNÉ BIO SUŠENKY S VLOČKAMI A ČOKOLÁDOU
Obsahují pšeničnou mouku hladkou a celozrnnou, třtinový cukr, ovesné a pšeničné vločky, hořkou čokoládu, neztužený rostlinný tuk a sůl. Neobsahují žádné kypřící látky, palmový tuk, vejce ani bílý cukr. Jsou vhodné o pro vegany. Cena 48 korun.

KAKAOVÁ ZVÍŘÁTKA SE ŠPALDOVOU MOUKOU
Obsahují hladkou špaldovou mouku, rýžový sirup, agávový sirup, kakaový prášek a neztužený rostlinný tuk. Jsou bez vajec, bílého cukru, kypřících látek, palmového tuku a vhodné jsou i pro vegany. Cena 49 korun.

MEDOVÁ BIO SRDÍČKA S MÁSLEM
Obsahují hladkou pšeničnou a špaldovou mouku, celozrnnou ovesnou mouku, med, neztužený rostlinný tuk, máslo, sušenou syrovátku. Nejsou v nich kypřící látky, vejce, palmový tuk a bílý cukr. Cena 52 korun.

BIO KREKRY S DÝŇOVÝM SEMÍNKEM A ČESNEKEM
Obsahují pšeničnou hladkou a celozrnnou a špaldovou celozrnnou mouku, dýňové semínka, sůl, slunečnicový olej, sušený česnek a sojovou omáčku. Neobsahují vejce ani palmový olej a mohou je i vegani. Cena je 48 korun.

BIO KREKRY SE SÝREM A SLUNEČNICÍ
Obsahují pšeničnou hladkou mouku a pšeničnou a špaldovou celozrnnou mouku, slunečnicové semínko, sýr gouda, slunečnicový olej, sůl, sojovou omáčku. Jsou bez vajec a palmového tuku. Cena 48 korun.

Zdroj a foto: Zemanka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *