Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

MódaSex a vztahy

Konečně bez dětského křiku, aneb jak si užít čas bez dětí

Kdy jste si naposledy udělali čas ve dvou jen pro sebe, bez dětí? Zapomenout na každodenní kolotoč, jet na romantický výlet ve dvou jako za mlada, udělat si chvilku pro sebe. To všechno je pro každé rodiče velice důležité. Protože stejně jako děti odjíždí na tábor bez rodičů, i rodiče si zaslouží pár dní bez dětí. Mnoho manželských poradců dnes dokonce doporučuje, aby si páry pro sebe vyhradili alespoň jeden týden za rok, jeden víkend za čtvrt roku, a pokud jim to okolnosti dovolí, tak alespoň jeden den nebo večer v týdnu. Dovedete si představit, co by to mohlo znamenat pro váš vztah? Zvláště s malými dětmi si rychle odvykáte tomu investovat čas do svého vztahu a propadáte iluzi, že už na něm nemusíte pracovat. Každý vztah, ale čas od času potřebuje „dobít baterie“. Přinášíme několik tipů, jak na to.

Vyzkoušejte spolu něco nového
Stereotyp bývá nedílnou součástí většiny rodin s dětmi a zároveň velký zabiják vztahů. Proto na nic už nečekejte a obohaťte svůj vztah a začněte zkoušet kromě věcí, které vás bavili před dětmi i o nové věci, zážitky, aktivity, koníčky a jednoduše zažívejte něco úplně nového. Pokud jste milovníci extrémních aktivit můžete zkusit potápění nebo horolezectví. Dáváte-li přednost klidnějšímu zážitku vyrazte společně na masáž nebo na wellness. Možnosti, jak spolu strávit čas ve dvou a věnovat se jeden druhému jsou téměř nekonečné. Závisí pouze na vašem stylu života a konkrétních zájmech.

Oblečte se sexy
Nemusíte hned ze skříně vytahovat večerní róbu či smoking. Ale taky zapomeňte na vytahané tričko a staré tepláky, které nejsou pro romantický večer úplně ideální. Nejdůležitější ingrediencí pro nezapomenutelný večer je pak spodní prádlo. Vybírat můžete rafinované a svůdné prádlo nebo zvolit hravé párové trenky, ve kterých si skvěle užijete společné lenošení, například u romantického filmu. Kouzlo večera máte ve svých rukou.

„Lidé dnes mají na sebe málo času a to nejmenší, co mohou udělat, a jak překvapit partnera, je například nové spodní prádlo. Žena může vypadat sexy nejen v krajce, ale i v pěkně střižených trenkách v perfektně padnoucí velikosti a se zábavným designem. Ani muži se nemusí ostýchat překvapit svou polovičku novým spodním prádlem. Sázkou na jistotu je vždy kvalitní materiál a dobře padnoucí střih, pak už je jedno zda zvolí sexy upnuté boxerky nebo trenky,“ říká zástupce české značky spodního prádla Styx Adam Rožánek.

Romantická večere při svíčkách
Můžete si zajít na romantickou večeři do restaurace ve dvou, objednat si jídlo s donáškou domů nebo si večeři připravit spolu doma. Abyste navodili tu správnou atmosféru, tak si k vaření otevřete láhev dobrého vína nebo sektu. Nemusíte zrovna vařit složitosti jako byste soutěžili o titul Masterchefa. Stačí když uděláte něco jednoduchého například těstoviny nebo steak. Důležité je dělat večeři společně.

K dokonalé atmosféře vám dopomůže také hudba, která přispěje k uvolnění a vyvrcholení celého večera. Můžete si vytvořit svůj vlastní romantický hudební playlist nebo si přes různé aplikace poslechnout připravená zamilovaná alba.

Potěšte jeden druhého dárkem
Kupovat příliš drahé dárky není potřeba. Ženám udělá mnohdy daleko větší radost kvalitní čokoláda, květina, peněženka nebo třeba vonná svíčka, kterou můžete během romantického večera zapálit. Muže naopak potěší praktický dárek jako je spodní prádlo, kniha či kvalitní láhev vína. Nejsou důležitá velká gesta. Stačí bohatě malá, která jsou upřímná, a hlavně od srdce.

„Více než materiální hodnotu vyjadřujeme dárkem sympatie a náklonnost k partnerovi nebo partnerce. Muži u nás vybírají nejvíce kabelky a doplňky podle vkusu partnerky. Většinou přijdou už s konkrétní představou, co pořídit pro svoji drahou polovičku. Nejčastěji to jsou kabelky nebo šperky, populární jsou také limitované kolekce ve spolupráci s designéry nebo ilustrátory,“ říká Martin Kůs, jeden ze zakladatelů značky Vuch.

Mluvte spolu
Komunikace je důležitým stavebním prvkem v normálním životě, ale ještě důležitější je v partnerském soužití. To, že spolu budete během společné chvilky pro sebe řešit pracovní a běžné starosti vaší romantice nepřidá. Zkuste si zhasnout v celém bytě, nechat plápolat jen plamen svíčky a vyprávět si. Tímto způsobem se napojíte jeden na druhého a nebude vás nic zbytečně rozptylovat.

Tip na závěr
Aby bylo partnerství zdravé musí existovat předchozí pozitivní momenty a zkušenosti, které jste spolu absolvovali a prožili. Takový víkend pro vás dva je skvělý relax, čas na rozhovory i zábavu, ale především ničím nerušený sex. Užijte si společně strávený čas na maximum a rozhodně si ho nezkazte přílišným očekávání.

Jednou z nejčastějších chyb, které se páry dopouštějí je, že do společného víkendu se snaží vtěsnat příliš mnoho věcí. Nejedná se o poznávací zájezd, ale je to čas pro vaše partnerství. Pokud jste zvyklí plánovat, tady udělejte výjimku a nechte si dostatek volného prostoru na nepředvídatelné možnosti nebo improvizaci. Čas, pro který jste se rozhodli, by neměl být natolik intenzivní a zaneprázdněný, že popře samotný fakt, proč jste se pro nej rozhodli.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *