5 tipů, které země navštívit příští léto

Ať už máte rádi teplo, slunce a moře nebo raději strávíte svůj čas někde v horách, nejlepším způsobem, jak zajistit nezapomenutelnou a zároveň cenově dostupnou dovolenou je poctivě vše naplánovat dopředu. Pokud už teď přemýšlíte nad dovolenou na příští léto, pokračujte ve čtení. My jsme pro vás sestavili seznam 5 zajímavých tipů, kam byste se mohli vydat.

Portugalsko
Pokud máte rádi nádhernou přírodu, azurově modré moře a kvalitní víno, Portugalsko je něco pro vás. Kromě své kontinentální části země nabízí také několik dechberoucích ostrovů v Atlantském oceánu. Můžete tak klidně celé dny lézt po horách nebo jen lenošit na krásných plážích a užívat si své oblíbené online kasino ve vašem smartphonu. Pokud máte rádi historická města, určitě navštivte hlavní město Lisabon nebo nádherné Porto. Pro pláže a přírodní krásy si zabookujte let na vzdálenější Madeiru nebo Azorské ostrovy. Portugalsko je skvělá země pro turisty a neměla by chybět ani ve vašem cestovatelském seznamu.

Island
Island je ostrov v Atlantském oceánu, který svým návštěvníkům může nabídnout mnoho. Tolik, že i ti nejostřílenější cestovatelé často tvrdí, že na celém světě nenajdete krásnější přírodu než právě na Islandu. Na ostrově můžete najít krásné vodopády, různé geologické útvary, ledovce, gejzíry, ale například i turisty oblíbenou polární záři. Jedna věc, kterou však na Islandu nenajdete jsou rušná města. Největším a zároveň hlavním městem ostrova je Reykjavík, a i to je spíše jen poklidné městečko. Díky své geografické poloze v létě na Islandu nezapadá slunce, a tedy celé roční období je jen nekonečný den. Kvůli němu sice nebudete mít možnost sledovat polární záři, někteří cestovatelé ale preferují 24 hodin slunečního světla denně. Pokud vám nevadí trošku chladnější počasí uprostřed léta, Island je pro vás skvělou volbou.

Francie
Některým lidem se při pojmu dovolená v Evropě automaticky vybaví právě Francie. Země galského kohouta dokáže nabídnout krásné pláže u Středozemního moře, dech beroucí Alpy ale i nádherná města jako například Paříž či Marseille. Právě Paříž patří mezi nejnavštěvovanější města na celém světě, a to nejen kvůli oblíbené Eiffelovy věži. Kromě ní ve městě najdeme desítky majestátních katedrál a historických budov, které hlavnímu městu Francie společně dodávají jeho nenapodobitelnou atmosféru. Nezapomeňte si odskočit i do nějaké dobré restaurace, francouzské jídlo společně s vínem patří mezi ty nejchutnější a nejlepší na celém světě. Chcete-li navštívit nějaké město a zároveň si odskočit na nedalekou pláž, určitě doporučujeme město Nice nebo Marseille. Francouzská riviéra je úžasným místem, kde doporučujeme strávit svoji letní dovolenou.

Itálie
Země Apeninského poloostrova ročně přiláká miliony turistů a toto číslo jen dokazuje, že Itálie je jednou z nejlepších destinací pro letní i dovolenou. Najdeme zde historií opředená města jako Řím, Milán nebo Neapol, která jsou svou atmosférou jednoduše nezapomenutelná. Pokud jste fanouškem cestování za jídlem, určitě víte, že právě v Itálii naleznete tu nejlepší pizzu, těstoviny či rizoto na světě. Pro vášnivé horolezce jsou atrakcí Alpy či Dolomity na severu a pro běžné rekreanty stovky kilometrů pláží po celé zemi. Zjednodušeně, Itálie má něco pro každého a my vám garantujeme, že si zemi zamilujete.

Španělsko
Na závěr našeho seznamu nelze nezmínit Španělsko. Přímořská země na jihu Evropy představuje siestu pro každého cestovatele. Nádherné pláže jako stvořené k odpočinku, přátelští lidé a nádherná historická města, to vše, a ještě mnohem více ve Španělsku najdete. Pokud se rozhodnete zemi příští léto navštívit, určitě zvažte podívat se do Barcelony. Ta nabízí jak nádherné historické a kulturní centrum, tak krásné pláže. O nic méně horší centrum najdeme také v hlavním městě Madrid a v mnoha dalších. Jedním z největších lákadel Španělska je ale fotbal. Pokud jste sportovní fanoušek, nenechte si ujít nějaký zápas světoznámé La Ligy. Stejně jako Portugalsko, i Španělsko má kromě své kontinentální části i pár ostrovů. Za návštěvu určitě stojí i ostrovy jako Mallorka, Menorka či Kanarské ostrovy uprostřed Atlantského oceánu.

Toto byl náš seznam 5 zemí, které jsou jako stvořené pro letní dovolenou. Pokud stále váháte, zkuste popřemýšlet i nad jinými zeměmi jako například Řecko, Chorvatsko nebo Bulharsko. Ty samozřejmě doporučujeme také všemi deseti!

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.