Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Bydlení

Nevstávejte do tmy

Nadarmo se neříká, že špatné ráno zkazí celý den. Proč si tedy hned po probuzení neužít hřejivé sluneční paprsky? S tou správnou stínicí technikou už nemusíte vstávat do tmy, můžete vstávat chytře!

„Pokud večer zatáhnete žaluzie nebo rolety, abyste měli v ložnici přítmí a potřebný klid na spaní, ráno pak musíte vstát do tmy a stínění zase roztáhnout. S moderními technologiemi už to ale nemusí být třeba. Jestliže máte domov napojený na systém inteligentní domácnosti, můžete do tohoto ‚týmu‘ přidat klidně i stínění,“ říká David Šejvl, manažer divize stínění značky VEKRA, největšího českého výrobce oken.

Chytré ovládání lze aplikovat jak u venkovní stínicí techniky, tak i u té vnitřní. Pohyb žaluzií nebo rolet pak můžete kontrolovat pohodlně pomocí mobilní aplikace nebo si nastavit automatické řízení stínění. „Pokud například vstáváte ráno v šest, můžete si navolit, aby se v tuto hodinu stínění samo roztáhlo. Díky tomu se v letním období, kdy už je venku světlo, nebudete budit do tmy. Přes den, když naplno svítí slunce, se mohou žaluzie zase zatáhnout, takže interiér se nebude přehřívat a vy tak budete mít doma i po svém návratu stále příjemnou teplotu. Podobné scénáře si můžete nastavovat individuálně podle potřeby na každý den jinak,“ vysvětluje David Šejvl z VEKRY.

Můžete si tak stínění pohodlně nařídit zvlášť na víkend a na pracovní dny. Podobnými automatickými scénáři ale chytré ovládání stínicí techniky rozhodně nekončí. Její součástí mohou být také čidla, například větrné, sluneční nebo teplotní. Tato čidla reagují na aktuální počasí a stínění sama vytáhnou, když se například zvedne vítr, nebo naopak zatáhnou, když teplota v místnosti stoupne nad určitou hranici. Díky moderním technologiím se o sebe stínění zkrátka dokáže postarat takřka samo a vy už nemusíte vstávat do tmy.

Zdroj a foto: www.vekra.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *