Opět je tu Den české animace

Mezinárodní festival animovaných filmů ANIFILM ve čtvrtek 20. října pořádá tradiční Den české animace, který se koná v pražském kině Bio Oko.  Diváci se mohou těšit na animované filmy pro dětské i dospělé publikum, prezentaci nejnovější tvorby českých studentů nazvaná Animobraní, čerstvé české koprodukce a to vše za účasti tvůrců.

Do letošního programu Dne české animace je také zařazena novinka animátorský swap aniSWAP, což je výměnný trh, který umožňuje účastníkům získat nové věci a smysluplně se zbavit toho, co už nepotřebují. Na Dni české animace budeme swapovat animační pomůcky a materiály, výtvarné potřeby, knihy a časopisy o animaci, komiksy, DVD s animovanými filmy, festivalové katalogy, flipbooky apod. AniSWAP probíhá bez poplatků a bez registrace, jen prosíme: noste adekvátní věci v použitelném stavu a v rozumném množství. Odnést si můžete, co se vám bude líbit. Záměr je ekologický, „adekvátnost“ výměny se nesleduje.

Den české animace je každoroční událostí, v níž se propojuje Mezinárodní den animovaného filmu (připadající na 28. říjen) s připomínkou prof. Břetislava Pojara, který se narodil 7. října a 12. října jsme si připomenuli 10. výročí jeho úmrtí. Tradičně je jejím organizátorem Občanské sdružení pro podporu animovaného filmu z.s. (OSPAF), pořadatelem Mezinárodní festival animovaných filmů ANIFILM ve spolupráci s Asociací animovaného filmu (ASAF).

Přijďte se potkat s českou animací a jejím tvůrci!

PROGRAM Dne české animace
8:30 NEVÍDÁNO, NESLÝCHÁNO!
Neznámé poklady z archivu nejstaršího českého ateliéru animace (UMPRUM).

10:00 WEBSTEROVI VE FILMU (2022)
Pět pavoučích dobrodružství protkaných jedním překvapivým setkáním navazuje na stejnojmenný úspěšný seriál.

15:00 JAK HO NAŠLI
Aneb 6 krátkých filmů pro děti o tom, že kdo hledá, najde.

16:00 – 20:00 aniSWAP

17:00 ANIMOBRANÍ
Nejnovější tvorba šesti českých škol uváděná jejich zástupci.

20:00 ČERSTVÉ ČESKÉ KOPRODUKCE
Čtveřice nových krátkých autorských snímků s výraznou českou stopou a “bruselský” bonus.

Podrobný program najdete na webu Bio OKO ZDE https://www.biooko.net/?sort=sort-by-data&cinema=2&festival=den-ceske-animace

Foto: archiv akce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *