Jak odstranit silikonové těsnění

Častým problémem mnoha majitelů domů je černá plíseň, kterou najdete podél okrajů dlaždic ve vanách a sprchách. Koupelny jsou ideálním hnízdištěm pro plíseň, protože sporům plísní se daří při stálé vlhkosti. Kvůli tomuto nepoddajnému a nevzhlednému růstu chce mnoho lidí odstranit starý silikonový tmel a nahradit ho novým tmelem odolným proti plísním . Tento úkol může být časově náročný, ale pro začínajícího kutila je dostatečně snadný. Přečtěte si níže uvedené kroky a zjistěte, jak můžete odstranit silikonové těsnění ve vaší koupelně.

Jaké nástroje k výměně potřebujete? 
• Nůž
• Mouka
• Voda
• Rukavice

Jak na výměnu těsnění? 

  1. Pro ochranu si nasaďte rukavice. Nožem nebo žiletkou odřízněte jakýkoli roztřepený silikonový tmel. Stříkající voda na tmel navlhčí a uvolní, což usnadní jeho odříznutí.
  2. Po odstranění co největšího množství tmelu vytvořte směs mouky a vody. Množství, které použijete, bude záviset na tom, kolik tmelu odstraňujete. Začněte s hrnkem mouky a několika lžícemi vody. Smíchejte obě ingredience, přidejte další vodu nebo mouku, dokud nezískáte hustou pastu. Nezapomeňte použít bílou mouku – ne celozrnnou mouku. Chcete hustou, vaznou pastu a celozrnná mouka vám nedá tak hustou konzistenci.
  3. Hustou pastu rozetřete po zbývajícím silikonovém tmelu prstem.
  4. Počkejte, až směs zaschne a přilne k tmelu.
  5. Pastu smyjte vodou. Tmelení bylo také smyto, takže vám zůstal čistý povrch, na který můžete aplikovat čerstvý tmel.

Na první pohled žádná věda, ale nezapomeňte, že právě těsnění je to, co brání proniknout vodě do vašeho domova. Pokud tedy není provedeno správně, může vám prosakovat voda z toalety či z vany a pak máte zaděláno na mnohem větší problém. Necítíte-li se na výměnu těsnění sami, není problém svěřit celou věc do rukou odborníka.

Kvalitní instalatér samozřejmě nepřijede s pytlíkem mouky, ale má specializované nástroje, které mohou být efektivnější a v konečném důsledku je i práce udělána rychleji, než když opravu provádíte sami. Navíc na svou práci i na použitý materiál dává záruku, což pro změnu vám dodá jistotu, že pokud by svou práci neodvedl správně, nebo by se cokoli pokazilo, máte na telefonu člověka, který přijede situaci napravit.

A samozřejmě, pokud instalatér přijede k opravě, kterou jste se již snažili provést sami, zabere mu čas také odstranit váš neúspěšný pokus. Pokud tedy zvažujete, že se do práce pustíte sami a instalatéra zavoláte, až když to nevyjde, možná zvažte variantu, ve které se do opravy sami pouštět nebudete. Paradoxně vás tak vyjde celá oprava levněji.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.