Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Bydlení

Připravte si půdu!

Roh domu, nedaleký plot, keře či jiná blízká odrazová plocha… to vše má poměrně zásadní vliv na tišší provoz tepelného čerpadla, a proto je třeba dobře rozmyslet jeho umístění u domu. Pro jeho správný chod navíc není důležité pouze umístění v prostoru, ale i na ploše!

„Hned po výběru vhodného místa pro čerpadlo je před jeho samotnou instalací důležité vybudovat dostatečně pevný, nosný a vodorovný základ, na který bude umístěna stolička pro venkovní jednotku, a zajistit také odvod kondenzátu. Spodní okraj venkovní jednotky musí být navíc umístěn dostatečně vysoko nad průměrnou sněhovou pokrývkou, minimální výška je 200 mm,“ radí Jakub Tykal, obchodní ředitel společnosti ACOND, předního českého výrobce tepelných čerpadel, který dále pokračuje: „Dostatek prostoru je nutné zajistit také nad venkovní jednotkou, a to alespoň 200 až 300 mm. Pokud se čerpadlo nachází pod šikmou střechou, musí nad ním být navíc instalovaná stříška, která jej ochrání před padajícím sněhem, rampouchy a větším množstvím vody.“

Důležité je také zajistit volnou stranu sání a výfuku čerpadla, a aby vzduch nesměřoval na chodník. Zaměříte-li se na všechny tyto atributy, nic nebrání tomu, aby vám čerpadlo nerušeně vyhřívalo dům!

Zdroj a foto: Acond

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *