Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZvířata

Dara Rolins a její Foxinka pomohla útulkům

I letos spolek Běhejme a pomáhejme útulkům připravil celorepublikovou sbírku Den zvířat na podporu útulků. Jedná se o akci nejen pro psí a kočičí útulky, ale také farmy, které pečují o týrané koně a hospodářská zvířata. Sbírku na sociálních sítí podpořily hvězdy jako zpěvačka Dara Rolins, herečky Veronika Khek Kubařová, Tereza Brodská,  Patricie Pagáčová a Bára Jánová, olympijská vítězka Eva Adamczyková, písničkář Pokáč, Honza Musil, Martin Hranáč a další. Podařilo se překonat loňskou částku a vybralo se neuvěřitelných 2.573.500 Kč pro 121 útulků.   

Mnoho lidí si myslí, že zvířatům v útulcích nejvíce schází krmivo. Zvířata se do útulků dostávají ve zbídačeném stavu, potřebují nákladnou lékařskou péči. Zakladatel spolku Běhejme a pomáhejme útulkům Petr Sokolík organizující charitativní běh pro útulky v Praze, Brně, Olomouci se rozhodl pomáhat útulkům v celé republice. „Vždy jsem cítil nespravedlnost, že pomáháme pejskům a kočkám v okolí měst, kam jezdíme dělat charitativní běh a procházku. Proto vznikla před 3 lety celorepubliková sbírka DEN ZVÍŘAT. Letos je situace pro útulky opravdu kritická. Přijímají mnoho zvířat, popeláři do nich vozí exotická zvířata přímo z popelnic. Proto jsme rádi, že se k nám lidé přidali a překonali jsme loňskou částku,“ popisuje sbírku její zakladatel, Petr Sokolík.

Sbírka si získala důvěru mezi lidmi a loňskou částku 1.708.419 Kč překonala o 800.000 Kč.  „Náš sen je pro zvířata vytvořit sbírku jako je “Tříkrálová”, kterou lidé podporují, věří ji a každý rok se pomůže co nejvíce útulkům. Celá vybraná částka se rozdělí mezi útulky rovným dílem ,“ říká pořadatel Petr Sokolík.

Přispět můžete i během celého roku na transparentní účet 2901198295/2010. Více informací na www.behproutulky.cz

Foto: Archiv Běhejme a pomáhejme útulkům z.s.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *