Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Móda

Viva Magenta, to je barva roku 2023!

Rok 2023 už má svou barvu, je jí odstín Viva Magenta. Vybral ji institut Pantone, který každoročně určuje barevný tón, jenž bude následujících 365 dní nejvíce v kurzu. Tentokrát padla volba na odstín červené s přechodem do fuchsiové a má charakterizovat dění ve společnosti. Letošní volba je trefná, Viva Magenta je symbolem síly.

Barva pro rok 2023 je výrazná, oživující, podporuje experimentování bez zábran a zrcadlí se v ní radost a potěšení. Je to odvážná barva, již do šatníku lze zakomponovat skrze jednotlivé kousky, nebo menší doplňky, které rozzáří méně nápadný outfit.

Velmi bude slušet brunetkám, které se do ní mohou zahalit od hlavy až k patě. Pro ty, které jsou umírněnější, zase budou perfektní menší doplňky nebo jemné detaily, které vyzdvihnou hravost oblékání a rozzáří i monotónnější šatník.

Tipy:
Elisabetta Franchi šaty na GLAMI, 3 204 Kč
RIANI sukně na GLAMI, 2 429 Kč
Esmara bezešvá podprsenka na GLAMI, 179 Kč
Dámský saténový župan Nessa na GLAMI, 1 294 Kč
Bonprix kabát na GLAMI, 1 499 Kč
Kosmetická taštička Karl Lagerfeld na GLAMI, 1 099 Kč

Viva Magenta navíc reprezentuje i spojení s přírodou. Podle výkonné ředitelky institutu Pantone se v odstínu odráží inspirace přírodním barvivem pocházejícím z malého hmyzu zvaného červec nopálový. Vyjímá se v ní mírná rebelie, bohatý život, radost a veselí. To jde ruku v ruce s tím, že její nezávaznost oslavuje optimismus, barva navíc oživí každý outfit a dodá energii ve chvílích, kdy jí není dostatek.

Viva Magenta střídá na pomyslném piedestalu odstín Very Peri. Tato fialová barva reagovala na pandemii a měnící se fungování zavedených systémů, reflektovala stále častější propojování reality a digitálního světa.

Zdroj a foto: Glami

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *