Swarovski rozzáří vídeňský ples v opeře

Tiára Swarovski se znovu stane hvězdným kouskem vídeňského Plesu v Opeře. Rozzáří jednu z nejprestižnějších a dlouho očekávaných akcí v rakouském kulturním kalendáři.

Inspirací pro letošní design čelenky byla linie šperků Swarovski Stella. Šperk zachycuje magické kouzlo hvězd na noční obloze a elegantně vzdává hold slavným šperkům milované rakouské císařovny Sissi.

Tiára je dokonalým spojením historického odkazu a aktuálních trendů a je ozdobou určenou pro debutantky, jež jsou nepřehlédnutelnými hvězdami večera. Každý z kouzelných kousků zdobí 435 čirých křišťálů a centrální hvězda s pohybujícím se kamenem, obklopeným třpytivými kometami.

Alexis Nasard, generální ředitel Swarovski vysvětluje: „Tiáry, které Swarovski již po dekády vytváří pro vídeňský Ples v Opeře, jsou symbolem jedinečného savoir-faire, které bije v srdci všech našich výtvorů, i staleté historie značky Swarovski. Dlouholeté partnerství, které spojuje dvě rakouské kulturní ikony, je ztělesněním krásy, kreativity a elegance. Je nám ctí být součástí této kulturní tradice.“

Kreativní ředitelka Swarovski, Giovanna Engelbertová dodává: „Tiára Swarovski je stejnou ikonou jako sám Ples v Opeře. Mým cílem tedy bylo vytvořit kousek, který odráží kouzlo tohoto krásného partnerství. Design pro letošní rok s magickou fantazií pozvedá rakouský historický odkaz. Ve středu tiáry jako by se magicky vznášel kámen Sparkling Dance, který nás kouzelným způsobem nabádá, abychom se nebáli vzhlížet ke hvězdám a věřit v naše naděje a sny.“

Bogdan Roscic, ředitel Vídeňské státní opery říká: „Jedním ze zlatých hřebů vídeňského Plesu v Opeře je vstup vybraných mladých dam a mužů do rakouské společnosti. Tento okamžik je doslova korunován tiárami debutantek, které v letošním roce tradičně zajišťuje značka Swarovski. Tato značka je již po mnoho let úzce propojena s Plesem v Opeře, který je pro Rakousko událostí velkého mezinárodního významu.“

O půvabné a povznášející slavnostní zahájení vídeňského Plesu v Opeře se za vzrušeného šepotu davu postará 144 debutantek, jejichž půvab podtrhnou tiáry Swarovski.

Počátek partnerství značky Swarovski na zahajovacím ceremoniálu výročního vídeňského Plesu v Opeře se datuje do 50. let minulého století. Toto propojení je oslavou třpytivého rakouského dědictví a kouzelného křišťálového designu.

Vídeňský Ples v Opeře se uskuteční ve Vídeňské státní opeře 16. února 2023.

Zdroj a foto: Swarovski

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *