Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

❤ ValentýnJídlo a pití

Oslava lásky s valentýnskou cestou kolem světa

Oslavte Valentýna z pohodlí domova a s vůní dálek. Co byste řekli na zamilované menu ve složení bublinky, čokoláda a tapas? Využijte běžně dostupné nápoje i pochutiny a zpestřete si oslavu lásky menší cestou kolem světa.

Romantická Itálie jen pro vás dva
U Čechů je čím dál tím více oblíbené prosecco, celosvětově proslulé šumivé víno z Itálie. A dokazuje to i fakt, že se jeho prodej meziročně zvyšuje o přibližně 47 %. V roce 2021 se mezi únorem a červnem prodalo téměř 2,2 milionu lahví! Na svatého Valentýna si tak jednu lahev populárních bublinek můžete pořídit i vy. A nejlepší na tom je, že si ji můžete vychutnat ve dvou jen tak nebo ji využít jako základ na zamilované drinky a koktejly lásky. Pro jejich zpestření a více romantické atmosféry vyzkoušejte Prosecco Rosé Brut z řady Tesco Finest.

TIP na koktejl classic: Rosé Spritz
Lehký, osvěžující drink, který navodí příjemnou atmosféru. Stačí smíchat růžové prosecco s oblíbeným tonikem v poměru 1 : 1, ozdobit čerstvým ovocem a rovnou si připít na ničím nerušený romantický večer.

TIP na fancy koktejl: Kir Royale
Francouzský aperitiv definující lásku i smyslnost. Do úzké skleničky nalijte v první řadě likér z černého rybízu crème de cassis a poté opatrně přilévejte bublinky – v našem případě růžové prosecco. Dosáhnete tak nevšedního kontrastu, který vás překvapí svou chutí. Tesco Finest Prosecco Rosé, orientační cena: 280 Kč

Valentýnská čokoláda stokrát jinak
Další oblíbenou pochutinou je čokoláda. Ta se těší popularitě napříč kontinenty. Pojďme se podívat, jak s ní nakládají na den zamilovaných jiné státy. Tak například v Japonsku darují čokoládu ženy mužům. V USA je zase běžnou valentýnskou praxí zakomponování čokolády do dezertů, například red velvet cupcakes, které svou rudou barvou evokují vášeň. Mexičané zas dávají před čokoládovými bonbony přednost pečenému kuřeti s výrazným peruánským kořením červeného zbarvení.

Čokoládový 14. únor v Evropě
V zemi čokolády, Belgii, je právě tato sladkost tradicí a hojně se využívá i na oblíbené belgické vafle. I pro obyvatele Velké Británie je čokoláda nepostradatelná, nicméně až poté, co si zamilované páry dopřejí prvotřídní ústřice. Italové sázejí na čokoládové „pusinky“ s třešněmi a zamilovanými vzkazy uvnitř.

Čokoládou potěšíte na Valentýna každou českou ženu (a jak je vidno, tak i každého japonského muže), a tak ji Tesco Finest nabízí rovnou ve dvou variantách. Lyofilizované maliny v bílé čokoládě a jahody v hořké čokoládě, která, jak víme, funguje také jako afrodiziakum.

Tip:
Tesco Finest – Lyofilizované maliny v bílé čokoládě, orientační cena: 58 Kč
Tesco Finest Jahody v hořké čokoládě, orientační cena: 84 Kč

Zdroj a foto: Tesco

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *