Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Bydlení

Kolik oken lze pořídit v NZÚ Light?

Nejdřív záloha a až potom realizace výměny oken. I toto řešení nabízí v rámci dotací program Nová zelená úsporám Light určeném pro nízkopříjmové domácnosti. Víte ale, kolik oken či vchodových dveří lze takto vyměnit?

„V rámci programu Nová zelená úsporám Light je aktuálně možné na realizaci opatření získat až 150 000 Kč. Čerpat lze 18 000 Kč na jedny vchodové dveře a u oken 12 000 Kč na jedno okno. Celkem je tedy možné dotaci využít na nákup jedněch vchodových dveří a až 11 oken,“ vyjmenovává Roman Kubálek, obchodní ředitel značky VEKRA, největšího českého výrobce oken a vchodových dveří. Pravidla NZÚ Light navíc umožňují do dotace zahrnout také všechny práce související s provedeným opatřením, pokud jsou řešeny dodavatelsky a dají se doložit fakturami. „To, kolik oken lze za tuto dotaci reálně koupit, se ovšem může dům od domu lišit. Cenu oken totiž ovlivňují jejich parametry, velikost, materiál a podobně. Proto doporučuji nechat si včas zpracovat cenovou nabídku,“ doplňuje Roman Kubálek z VEKRY. Konkrétní podmínky programu NZÚ Light lze nalézt na www.novazelenausporam.cz/nzu-light.

Foto: archiv Vekra

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *