Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Riot Games odhalil dokumentární film na počest české League of Legends komunity

Herní studio Riot Games představilo vůbec první oficiální dokument věnovaný české komunitě hry League of Legends. Od profesionálních hráčů, trenérů, přes umělce nebo streamery, česká stopa ve světě LoL je nesmazatelná.

Populární hru League of Legends vydalo vývojářské studio Riot Games už v roce 2009. Od té doby si „lolko“ zamilovalo přes 100 milionů hráčů po celém světě. Tato „horečka“ se nevyhnula ani České republice. Ze hry se stal společenský fenomén a vznikla zde silná komunita plná úspěšných osobností. Pavel „Herdyn“ Mikeš či Petr ”Xnapy” Jirák patří mezi nejznámější české tvůrce videoobsahu. Matyáš „Carzzy“ Orság a Marek „Humanoid“ Brázda se zase zapsali do historie esportu, když dvakrát po sobě zvedli nad hlavu pohár pro šampiony nejvyšší evropské soutěže LEC.

Velké jméno si vybudovala také oficiální česká League of Legends soutěž, Mastercard Hitpoint Masters, která je dlouhodobě nejsledovanější esportovou liou v Česku. Svou nesmazatelnou stopu zanechali také bratři Kněžínkovi, kteří působí jako úspěšní trenéři týmů v LCS, nejvyšší lize ve Spojených státech.

Významných osobností a jejich příběhů spojených s “lolkem” je v České republice ale daleko více a i těm se filmový dokument věnuje. Slavnostní premiéra dokumentu League of Legends: Česká stopa proběhla 24. ledna večer v Kině Lucerna v Praze a zúčastnili se jí nejznámější tváře z komunity, esportovci, fanoušci i zástupci společnosti Riot Games.

Premiérového večera se zúčastnil také „Necrit“, populární tvůrce videí o příbězích ze světa League of Legends, jehož YouTube kanál (v anglickém jazyce) je na tomto poli největší na celém světě. Pro mnohé fanoušky tak bylo velkým překvapením slyšet „Necrita“ v dokumentárním filmu poprvé mluvit česky.

Dokument mohou diváci zhlédnout na platformě YouTube zdarma.

Foto: archiv Riot Games

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *