Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

Unikátní projekt ubytoval již bezmála 70rodin dlouhodobě nemocných dětí

Na letošní Mezinárodní den rodiny to bude téměř pět měsíců, co se první rodina ubytovala v Domě Ronalda McDonalda ve FN Motol. Dům nabízí zázemí až 21 rodinám vážně nemocných a zde hospitalizovaných dětí a umožňuje jim tak zůstávat spolu. Od jeho otevření v něm našlo přechodný domov bezmála70 rodin.

Patnáctý květen je již tradičně znám jako Mezinárodní den rodiny. Právě v tento den to bude téměř 5 měsíců od chvíle, kdy první rodina využila zázemí a služeb Domu Ronalda McDonalda. Ten poskytuje možnost ubytování zdarma rodinám dlouhodobě nemocných dětí a rodiče tak mohou zůstat v blízkosti hospitalizovaného dítěte a být součástí procesu léčby, což má na celkový stav dítěte velmi zásadní pozitivní vliv. Zároveň se nemusí zabývat zvýšenými výdaji za ubytování a dopravu, které jsou spojeny s častým dojížděním na specializované zdravotnické pracoviště

Za necelý půl rok fungování Dům využilo í celkem 68 rodin, celkový počet poskytnutých noclehů byl 3 888, nejdelší pobyt zatím trval celých 133 dní. Nejčastěji v Domě bydleli rodiny malých pacientů podstupujících léčbu na Klinice dětské hematologie a onkologie, většina rodin pocházela z Jihočeského kraje. Poměr dětí hospitalizovaných ve FN Motol a těch, které během léčby mohou pobývat v Domě, je 50/50. V současné době se počet rodin ubytovaných v Domě pohybuje mezi 14–21.

Nadační fond Dům Ronalda McDonalda, který Dům provozuje, plánuje i v budoucnu další projekty a chce pokračovat v naplňování filozofie péče zaměřené na rodinu i v dalších regionech.

Zdroj a foto: NF Dům Ronalda McDonalda

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *