Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Máslové sušenky s citronovou polevou

Začíná období venkovních slavností, pikniků a grilovaček. Připravte si vláčné máslové sušenky, které můžete ozdobit opravdu netradičně. Máslové sušenky s citronovou polevou posypané bonbóny Haribo Flower Power budou na letním stole opravdu nepřehlédnutelné.

Ingredience:
115 g změklého másla
60 g krupicového cukru
1/3 lžičky mleté vanilky
170 g hladké mouky
špetku soli

Na polevu:
25 ml citronové šťávy
160 g cukru
Haribo FLOWER POWER

Postup:
Troubu předehřejeme na 150 C° a velký plech vysteleme pečicím papírem. Změklé máslo společně s cukrem utřeme v robotu či ručním šlehačem do pěny, trvá to několik minut. Jakmile je máslo již vyšlehané, přidáme mletou vanilku, hladkou mouku a špetku soli a lehce prošleháme, dokud se veškeré složky nespojí a nevznikne hladké, husté a jen lehce lepivé těsto.

Na lehce pomoučněné pracovní ploše těsto vyválíme na tloušťku okolo 1-1,5 cm a pomocí vykrajovátka vykrojíme jednotlivá kolečka. Vykrájená kolečka přesuneme na plech s pečicím papírem a vložíme do rozpálené trouby. Pečeme cca 25 minut či dokud okraje sušenek lehce nezezlátnou. Upečené sušenky přesuneme na chladící mřížku a necháme kompletně vychladnout.

Jakmile jsou sušenky již vychladlé, připravíme polevu. Citronovou šťávu smícháme s moučkovým cukrem a vymícháme hladkou a hustou cukrovou polevu. Jednotlivé sušenky ozdobíme, nakonec poklademe Haribo Flower Power bonbonky a můžeme ihned podávat.

Zdroj a foto: Haribo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *