Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Zámek Svijany zve na tradiční červnové Zámecké slavnosti  

Před sedmi lety se po dokončení kompletní rekonstrukce slavnostně otevřel léta zdevastovaný Zámek Svijany. Výročí svého znovuzrození si oblíbený výletní cíl letos stejně jako v uplynulých letech připomene celodenními Zámeckými slavnostmi. Návštěvníky na nich v neděli 25. června čeká bohatý program, řada zajímavých tradičních i netradičních stánků s občerstvením, pohádkové prohlídky zámku a nejrůznější atrakce pro děti i dospělé.

Pro návštěvníky budou připraveny stánky s bohatou pivní a gastronomickou nabídkou a tradičními řemeslnými výrobky. Na dobové střelnici si budou moci zastřílet z kuše nebo vyzkoušet lukostřelbu, či si upéct vlastní chléb v dobové peci z doby bronzové, která je v provozu jen pár dní v roce. Chybět nebude ani pivní osvěžení v podobě kroužkovaného ležáku Zámek, který pivovar poprvé uvařil speciálně ke slavnostnímu otevření Zámku Svijany v červnu roku 2016.

Součástí programu budou hudební a kouzelnická vystoupení, cirkusová i pohádková představení. Děti mohou absolvovat pohádkovou prohlídku zámku se zábavnými úkoly. Za jejich splnění získají razítko do kartičky a za vyplněnou kartičku pak sladkou odměnu. Malí návštěvníci se mohou také vyřádit na skákacím hradu, projet se na ponících či svézt se na dobovém kolotoči. Spolu s dospělými si v tvořivých dílničkách budou moci vyzkoušet výrobu sypaných svíček, malování na sklo nebo kreslení na polštářky.

Zámecká kaple s restaurovanými freskami, vyhlášené pivní lázně nebo od května otevřená unikátní expozice Neolitu a Eduarda Štorcha nejsou jedinými lákadly k návštěvě Zámku Svijany. Hosty k nám pravidelně přivádí i řada našich zajímavých akcí pro celou rodinu. Vedle zářijových oslav svátku patrona české země a také českého piva, svatého Václava, jsou to hlavně stále oblíbenější červnové Zámecké slavnosti, které připomínají rekonstrukci a otevření památky pro veřejnost,“ říká manažer Zámku Svijany Libor Stejskal. „Letos budou probíhat opět celý den od 9:00 až do 18.00 nejen na zámeckém nádvoří, ale i v zámecké zahradě. Na své si na nich přijdou dospělí i děti, zájemci o historii i milovníci piva a dobrého jídla.“

Vedle expozic Zámku Svijany budou během Zámeckých slavností pořádány i prohlídky sousedního Pivovaru Svijany za jednotnou cenu 80 korun. „Pro online rezervaci prohlídek je nutné využít odkazu na webových stránkách Zámku Svijany,“ upozorňuje Libor Stejskal. „Výhodná bude v tento den nabídka dárkových poukazů na oblíbené hry Putovní Arcana a Zámecká Arcana II. – Proti času, a dále poukazů na koupele v Pivních lázních Svijany. Tyto budou během Zámeckých slavností v prodeji na našich recepcích až s dvacetiprocentní slevou.“

Program zámeckých slavností na Zámku Svijany 25. ČERVNA 2023
9:00 Otevření brány pro veřejnost
9:30 Taneční vystoupení ZŠ a MŠ Svijanský Újezd a skupiny Rebelky
10:00 Plechové pohádky Divadla Kordula
10:30 Slavnostní naražení sudu kroužkovaného ležáku Zámek
11:00 Písničky pro děti i rodiče s Veronikou Vičarovou
11:30 Cirkus plný pohádek Marka Sýkory
12:00 Kouzelnické vystoupení Magic Alexe
13:00 Plechové pohádky Divadla Kordula
13:30 Taneční vystoupení ZŠ a MŠ Svijanský Újezd a skupiny Rebelky
14:00 Cirkus plný pohádek Marka Sýkory
14:30 Písničky pro děti i rodiče s Veronikou Vičarovou
15:00 Kouzelnické vystoupení Magic Alexe
15:30 Plechové pohádky Divadla Kordula
16:00 Písničky pro děti i rodiče s Veronikou Vičarovou
16:30 Cirkus plný pohádek Marka Sýkory
17:00 Kouzelnické vystoupení Magic Alexe

Vstupné na Zámecké slavnosti

Venkovní areál 80,- Kč / osoba
Prohlídka zámku s pohádkovými postavami 60,- Kč / osoba
Děti do 3 let zdarma
ZTP/P (po předložení průkazu) 60,- Kč / zdarma

U vstupu je k dispozici nehlídaná kolárna. Parkování je zdarma na louce u zámku.

Rezervace prohlídky pivovaru na Rezervace, Událost na Facebooku.

Zdroj a foto: www.zameksvijany.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *