Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Móda

Připravte se na plavkovou sezónu a vyberte ty pravé plavky pro vaši postavu

Léto se je tu a s ním i tolik (ne)populární plavková sezóna. Ačkoliv nejrůznější diety a cvičení mohou s vytvarováním problematických partií pomoci, s typem postavy jako takovým nic moc neuděláte. Nevěste ale hlavu, stylistka nákupního centra Metropole Zličín, Barbora Havlíková, přináší tipy na to, jaké plavky vybrat pro různé druhy postav. Pokud se budete držet jednoduchých pravidel, v létě rozhodně zazáříte.

Bazén, moře nebo prostě jen opalovačka na zahradě. Dřív nebo později na sebe plavky budete muset vzít. Pokud se v těch současných necítíte komfortně, vyrazte na nákupy. Při výběru si pak vzpomeňte na rady stylistky Báry Havlíkové z nákupního centra Metropole Zličín, která při výběru střihu doporučuje zohledňovat především typ postavy. Uvidíte, že se pak u vody budete cítit dobře a sebevědomě.

Dominantní vršek potřebuje oporu
Pokud máte postavu s výraznější horní částí těla, je dobré od ní odvést pozornost. Stejně jako u klasického outfitu si lze jednoduše pomoct tím, že oproti vrchnímu dílu zvolíte nápaditější ten spodní. Skvěle poslouží pestrobarevné vzory na bikinových kalhotkách, řasení a další aplikace. Vrchní díl pak vyberte naopak jednobarevný s co nejjednodušším střihem a v tmavších barvách. Ženy s mohutnějším poprsím by měly volit plavky se správnou oporou, dobrou volbou tak jistě nebudou špagetová ramínka a nevyztužené podprsenky. Krk a dekolt opticky pomůže prodloužit výstřih do V, velké NE jsou trojúhelníčky bez jakékoliv výztuhy nebo vrchní díl bez ramínek.

Postava s výraznější spodní partií
V tomto případě je potřeba postupovat přesně naopak než u předchozího typu postavy. Spodní díl plavek je třeba vybrat co nejméně výrazný, tedy jednobarevný v tmavším odstínu a určitě bez aplikací. V tomto případě jsou tím největším pomyslným „peklem“ zavazovací tkaničky na bocích. Ty totiž dodají další centimetry v bocích, a to v tomto případě rozhodně není žádoucí. Ideální volbou jsou klasicky střižené kalhotky s vyšším pasem, které opticky prodlouží nohy. Vyřádit se ale můžete u podprsenky. Nebojte se květinových aplikací, vzorů, zajímavých střihů nebo třeba neonových barev. Skvěle poslouží i plavky s push-up efektem, který přidá na objemu v oblasti prsou. Chybu určitě neuděláte ani jednodílnými plavkami, právě naopak! Svou pozornost upřete na takové, které mají spodní část jednobarevnou v tmavším odstínu a vrchní ve výraznější barvě či provedení.

Jak schovat bříško? Vsaďte na rafinované tankiny
Cíl u postavy s problematickou partií bříška je jediný – odvést od něj pozornost. To zvládnou nejlépe chytře střižené jednodílné plavky, které jej schovají, postavu hezky vytvarují a navíc ji i opticky prodlouží. V dnešní době je možné zakoupit také stahovací, které vytvarování postavy ještě více podpoří. Jednodílné plavky ale nemusí být vždy praktické, co se opalování týče. Proto jsou skvělou variantou tzv. tankiny, což jsou v podstatě dvoudílné plavky, které mají vrchní díl dlouhý jako tílko, které se dá při opalování jednoduše vyhrnout. Koukejte také po správných vzorech. Ideální jsou ty, které vedou odshora dolů, protože opticky prodlouží a zúží torzo nebo asymetrické vzory v oblasti bříška, ty totiž rozbijí objemnější plochu a opticky bříško zmenší.

Bez křivek vstříc extravaganci
Ano, i takový typ existuje. U postavy bez křivek je třeba vytvořit pas. Jedním z triků, jak toho docílit, jsou jednodílné plavky, které mají chytře řešený vzor v oblasti pasu, díky němuž se postava hezky vytvaruje. K vytvarování postavy přesýpacích hodin dopomůžou i tzn. monokiny. To jsou v podstatě jednodílné plavky, které jsou ale v oblasti pasu vykrojené tak, že zůstává pouze pruh mezi horním a dolním dílem v oblasti bříška. Milovnice bikin by pak určitě měly sáhnout po bokových kalhotkách se zavazováním na bocích. Přirozeně přidají objem a pas tak opticky zúží. Vrchní díl pak lze volit v podstatě jakýkoli. Postava bez křivek nemívá výrazné poprsí, proto je možné si dovolit i extravagantnější a zajímavé střihy.

Pro ty „souměrné“
Souměrná postava to má s plavkami velmi jednoduché, protože není potřeba vytvářet pas nebo zužovat boky. Dobře budou vypadat jak bikiny, tak i jednodílné plavky, které dají hezky vyniknout ženské postavě. Pokud máte kratší nohy, vyhýbejte se bokovým kalhotkám, které nohy ještě víc zkracují, naopak sáhněte po vykrojených kalhotkách s vyšším pasem. Vrchní díl pak vybírejte tak, aby se vám příliš úzká ramínka nezařezávala a košíčky byly dostatečně velké.

Foto: archiv Triola, Etam, Calzedonia

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *