Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

SportZábava

70 LET V POHYBU!

Fakulta tělesné výchovy a sportu sice patří mezi nejmladší fakulty Univerzity Karlovy, ale v letošním roce oslaví již 70 let od svého vzniku. Respektive od vzniku Institutu tělesné výchovy a sportu, který se v roce 1959 stal součástí Univerzity Karlovy a následně, v roce 1965, byl přejmenován na Fakultu tělesné výchovy a sportu. Kulaté výročí si připomene oslavami, které proběhnou v sobotu 23. září v areálu školy na pražském Veleslavíně od 10 do 18 hodin.  

Na co se můžete těšit?
Celodenní akce bude příležitostí pro všechny absolventy, bývalé i současné zaměstnance, ale i širokou veřejnost navštívit náš kampus, prohlédnout si prostory školy a společně zavzpomínat na uplynulých 70 let její historie. U příležitosti oslav budou k vidění historické fotografie a upomínkové předměty, zapůjčené mimo jiné i ze soukromých archivů samotných absolventů, video sestřihy ze života fakulty, ale také nabitý program zaměřený na podporu zdravého životního stylu v duchu naší současné vzdělávací filozofie.  Chybět nebudou ani sportovní osobnosti např. Kateřina Nekolná, Ludmila Formanová, Libor Procházka, Zdeněk Lhoták a další.

V pohybu
Pohyb, jako ústřední motto fakulty, které bude prostupovat celým dnem oslav, které nabídnou program pro všechny generace. Zatímco absolventi a pamětníci se budou moci setkat ke společnému vzpomínání a fotografování v prostorách školy, mladší generace a rodiny s dětmi budou mít příležitost se zapojit do sportovních her a soutěží, které budou probíhat v celém areálu a zejména na atletickém oválu. Mezi nimi budou i méně tradiční sporty nebo ukázky aktivit Centra Paraple.

Ochutnávka z programu
Program zpestří také ukázky sportovních aktivit v podání zástupců vojenského oboru, který má své nezastupitelné místo na fakultě téměř od jejího vzniku, a své vlastní 70.leté výročí oslaví příští rok. Nebude chybět ani ochutnávka e-sportu, jednoho z nejmladších sportů, který má na fakultě své zastoupení, a to díky celosvětově raketově rostoucí oblibě mezi sportovní i nesportovní veřejností.

Celofakultní oslavy pojímáme také jako jedinečnou příležitostí pozvat a osobně vyzpovídat nejstarší žijící absolventy. V rámci oslav obdrží absolventi, kteří nastoupili svá studia v roce 1953, pamětní medaile z rukou děkana fakulty Miroslava Petra.

Kde se slaví?
Oslava se uskuteční v areálu FTVS UK na adrese José Martího 269/31, Praha 6 – Veleslavín. Otevřena bude budova fakulty, venkovní atrium a sportovní areál. Celodenní program poběží od 10 do 18 hodin a je zdarma přístupný široké veřejnosti. Podrobnosti jsou průběžně doplňovány na webu zde.

Průběžně budeme doplňovat informace na facebookovou událost.

Zdroj a foto: Fakulta tělesné výchovy a sportu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *