Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

Bez lítosti: Metanolová aféra a smrt desítek lidí!

Už dnes se diváci Prima COOL mohou těšit na další epizodu dokumentární sérii Bez lítosti. Tento ojedinělý projekt přiblíží divákům, jaký je život za mřížemi, a ukáže tamní život těch nejhorších, tedy na doživotí odsouzených vrahů.

V nápravných zařízeních v Česku pobývá více než 22 tisíc lidí, 49 z nich si odpykává doživotní trest za obzvlášť závažné zločiny. Projekt Bez lítosti představí osm takových jedinců, jejichž činy se dostaly do popředí zájmu médií. V dokumentární sérii diváci uvidí například případ Juraje Kučeráka – vraha se sekerovým syndromem, Miloslava Širůčka – vraha své vlastní rodiny, nebo Rudolfa Fiana, takzvaného „metanoláka“. Tento díl diváci mohou sledovat právě dnes.

Rudolf Fian je aktér metanolové aféry. Pochází z Orlové, narodil se jako pohrobek, jeho otec, horník, zemřel při nehodě na šachtě. Po vojně a nevydařeném manželství začal podnikat na černém trhu s lihem. Když se oženil podruhé, nechal toho a dvanáct let pracoval jako horník, pak byl ale na šachtě zraněn, a když mu začaly docházet peníze, k černému trhu s lihem se vrátil. Tvrdí, že jen chtěl pomoci svým dvěma kamarádům a nevědomky se zapojiůl do obchodu, jehož prostřednictvím se mezi lidi dostal metanol. U soudu prý lhal a bral to na sebe, aby pomohl svému kamarádovi. Oba byli za obecné ohrožení a smrt desítek lidí odsouzeni na doživotí.

Bez lítosti už dnes od 21.30 na Prima COOL. Navazující bonusové díly, které mapují život odsouzených ve vězení, můžete už nyní sledovat na prima+.

Zdroj a foto: TV Prima

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *