Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Tipy na míchané kávové nápoje 4x jinak

Přišel čas objevovat nové trendy v přípravě míchaných nápojů. Recepturu různých ledových káv a drinků zná mnoho lidí, ale proč si neosladit den něčím novým, dosud nepoznaným? Tradiční italská značka skvělé kávy Caffè Vergnano přichází s inspirací na neobvyklou kombinaci chutí, se kterou si přijde na své každý milovník kávy. Podzim ve sklenici si můžete vychutnat nejen v kavárnách, ale také ve vlastním obývacím pokoji.

Všichni známe mojito, gin tonic či margaritu, ale ne vždy v kuchyni najdeme všechny potřebné ingredience. Caffè Vergnano přináší skvělý způsob přípravy ledových nápojů, kterým si můžete zpříjemnit nejen dovolenou, ale také podzimní dny strávené v pohodlí domova. Elegantní jednoduchost drinků při jejich přípravě ocení i začátečník. Zbývá už jen zapnout kávovar, vzít do ruky šejkr a objevovat kávové tóny z nové perspektivy. Salute!

FRESH RASPBERRY TONIC
Neumíte se rozhodnout mezi malinovou limonádou a ledovou kávou? Potom bude tento drink pro vás dokonalým kompromisem.

Ingredience:
10 ml malinového sirupu Monin
150/200 ml Kinley Tonic Water
30 ml espressa
čerstvé maliny
led

Postup:
Do sklenice přidejte led, který zalijete malinovým sirupem. Následuje tonik Kinley Tonic Water a zbytek dolijete espressem. Posledním krokem je dozdobit sklenici čerstvými malinami.

COCCOLINO
Nechte vyniknout úžasnou chuť kokosu v kombinaci s čokoládou a intenzivní vůní espressa!

Ingredience:
30 ml espressa
80 ml kokosového sirupu
Neslazená šlehačka
Hoblinky z bílé čokolády

Postup:
Vlijte 80 ml kokosového sirupu do sklenice, připravte 30 ml espressa a vlijte pomalu na sirup. Točivým pohybem pokryjte celý nápoj šlehačkou a posypte strouhanou bílou čokoládou.

CANNELLINO
Vychutnejte si nápoj s intenzivní kombinací chutí. Nejlépe chutná ve skle na irskou kávu.

Ingredience:
30 ml espressa
80 ml skořicového sirupu
100 ml horká čokoláda
Neslazená šlehačka
Posyp z kakaového prášku/ hoblinky z mléčné čokolády

Postup:
Vlijte 80 ml skořicového sirupu do sklenice, přidejte 100 ml horké čokolády, kterou připravíte dle standartního postupu. Připravte 30 ml espressa a vlijte do nápoje, celý povrch pokryjte šlehačkou. Nakonec posypte kakaovým práškem nebo hoblinkami z mléčné čokolády pro dokonalý efekt.

TIKI ESPRESSO
Tiki Espresso již svým vzhledem představuje exotiku. Vyzkoušejte různorodost chutí podtrženou pravým italským espressem.

Ingredience:
30 ml espressa
40 ml Martini Bianco
30 ml ananasového džusu
20 ml mandlového sirupu
plátek ananasu a pár lístků máty
led
šejkr Cobbler

Postup :
Sklenici naplňte kostkami ledu. Do šejkru přilijte Martini, ananasový džus, sirup a protřepejte v šejkru. Nalijte do sklenice. Zbytek dolijte espressem. Ozdobte plátkem ananasu a pár lístky máty.

Zdroj a foto: Coca-Cola HBC Česko a Slovensko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *