Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

V listopadu se koná již třetí ročník Týdne zodpovědného hraní. Zaměří se na osvětu, prevenci a možnosti léčby rizikového hraní

Projekt Zodpovědné hraní od 6. do 12. listopadu pořádá již třetí ročník Týdne zodpovědného hraní, který si klade za cíl informovat co největší množství lidí o tom, jak udržet hraní pod kontrolou. Na programu se již tradičně podílí partneři projektu, adiktologická centra a odborníci. Prostřednictvím osvětové kampaně, webinářů i osobních setkání se společně postarají o to, aby širokou veřejnost inspirovali k zodpovědnějšímu přístupu v hazardu a nasměrovali je, kde hledat pomoc.  

Týden zodpovědného hraní je každoročním vyvrcholením a zintenzivnění edukativní části projektu, který spadá pod Institut pro regulaci hazardních her. Ve spolupráci s terapeutickými centry je připraven program pro hráče, hráčky a jejich blízké. Jedním z letošních témat bude i život s rizikovými hráči a možnosti léčby.

Součástí programu budou mimo jiné dny otevřených dveří terapeutických center, besedy, webináře, ale i přednáška Sám sobě koučem, na které vystoupí uznávaní odborníci Marian Jelínek a Vít Schlesinger. Ti na přednášce v Praze představí praktické tipy na to, jak být vnitřně spokojení, pracovat s emocemi, ale i strachem.

„První dva ročníky nám ukázaly, jak důležité je mít možnost předat informace o zodpovědném hraní široké veřejnosti. Nikdy nevíte, kdy se vám bude hodit, že víte, kam se může třeba váš kamarád obrátit o pomoc. Nebo, že ho můžete nasměrovat k nastavení limitů. Víme, že právě tyhle věci jsou pro prevenci rizikového hraní důležité,“ říká manažerka projektu Zodpovědné hraní Petra Šebo. „Cílem už třetího Týdne zodpovědného hraní je posunout tuto hranici ještě dál. Letos se budeme věnovat tématu jak na život s rizikovým hráčem, ale třeba i tomu, jak být koučem sám sobě a pracovat se svými emocemi. Chceme ukázat, že svůj život si můžete řídit, a že existuje spousta záchranných brzd, za které můžete zatáhnout. Všechny je najdete u nás na webu,“ dodává.

Možnosti otevírá široká síť partnerů
Listopadové akce se už tradičně zúčastní řada partnerů projektu Zodpovědné hraní včetně adiktologických center, která budou pořádat aktivity ve svých regionech. Zapojí se například Společnost Podané ruce, která připravila sérii podcastů, ale také Prevent 99, Portimo, Modrý kříž, Sananim, Poradna pro nelátkové závislosti Kraje Vysočina, Laxus, Renadi a další. Během celého týdne bude zároveň na čísle +420 777 477 877 k dispozici nonstop Linka pomoci projektu Naberte kurz, kterou celoročně provozuje Společnost Podané ruce za finanční podpory projektu Zodpovědné hraní.

Týden zodpovědného hraní pak v neposlední řadě zacílí na hráče a jejich blízké mediální kampaní. Osvětu v ní bude šířit v úzké spolupráci s hlavními partnery projektu, kterými jsou provozovatelé Fortuna, Chance, Sazka a Tipsport. Po celý týden poběží informační a edukativní kampaň na České televizi, Nově, Primě a sportovních kanálech, ale i napříč dalšími online a tištěnými médii a sociálními sítěmi.

Program Týdne zodpovědného hraní
Pondělí 6.11.

 • 17:00-18:00 – Webinář: Život s rizikovým hráčem… konečně je to venku… Jaký je život po boku závislého hráče? Může rodina nebo blízcí odhalit problém včas? Jak? A jak správně na něj hráče upozornit? Nejen na tyto otázky odpoví náš host – František Trantina a osoba blízká.
 • 17:00 – Online podcast: Historie přístupu k hazardnímu hraní + harm reduction – Společnost Podané ruce a Naberte kurz.
 • 9:00-11:00 – Den otevřených dveří v Brně: Přijďte bez objednání do naší poradny  – Renadi, o.p.s.
 • 8:00-12:00 a 12:30-17:00 – Online poradenství – Portimo, o.p.s. (dostupné prostřednictvím messengeru na facebookových stránkách).

Úterý 7.11.

 • 17:00-18:00 – Webinář: Život s rizikovým hráčem… dluhy, ochrana majetku, RVO: Jak mohu ochránit sebe a svůj majetek? Co mohu udělat a kam se obrátit? Existuje nějaká ochrana státu? Co je registr vyloučených osob a jak se do něj může hráč zapsat? Co to znamená pro osoby blízké? Na to odpoví hosté: Ing. Martin Šabo, zástupce z dluhové poradny.
 • 17:00 – Online podcast: Korelace látkových a nelátkových závislostí – Společnost Podané ruce a Naberte kurz.
 • 16:00-18:00 – Den otevřených dveří v Brně: Přijďte bez objednání do naší poradny  – Renadi, o.p.s.
 • 13:00-17:00 – Den otevřených dveří v Třebíči – Poradna pro nelátkové závislosti Kraje Vysočina, pobočka Třebíč.
 • 10:00-12:00 a 16:00-18:00 – Den otevřených dveří v Českých Budějovicích – Prevent 99 z.ú. a Neprohraj.se.
 • 18:00 – Beseda o Zodpovědném hraní ve Žďáru nad Sázavou: Seznámení s principy zodpovědného hraní a povídání o práci s lidmi, kteří se potýkají s nelátkovými závislostmi – Poradna pro nelátkové závislosti Kraje Vysočina, pobočka Žďár nad Sázavou, v Café Stalingrad.
 • 8:00-12:00 a 12:30-14:30 – Online poradenství – Portimo, o.p.s. (dostupné prostřednictvím messengeru na facebookových stránkách).

Středa 8.11.

 • 17:30-20:00 – Přednáška „Sám sobě koučem“ v Praze s Marianem Jelínkem a Vítem Schlesingerem, v The Royal Theatre Club.
 • 17:00 – Online podcast: Zobrazení hazardu v kinematografii a popkultuře – Společnost Podané ruce a Naberte kurz.
 • 14:00 – Beseda o Zodpovědném hraní v Pardubicích – Adiktologické centrum poradenství a terapie Pardubice – Laxus z.ú.
 • 09:00-11:00 – Den otevřených dveří v Brně: Přijďte bez objednání do naší poradny  – Renadi, o.p.s.
 • 17:30 – Beseda s gamblerem a terapeutem v Brně: moje cesta z GAMBLINGU – Renadi, o.p.s.
 • 8:00-14:00 – Online chat s odborníkem – Prevent 99 z.ú. a Neprohraj.se.
 • 8:00-16:30 – Den otevřených dveří v Novém Městě na Moravě – Portimo, o.p.s.
 • 8:00-12:00 a 12:30-17:00 – Online poradenství – Portimo, o.p.s. (dostupné prostřednictvím messengeru na facebookových stránkách).
 • 10:00-17:00Online chat s hráčem, který prošel léčbou (dostupné na facebookových stránkách) – Modrý kříž v České republice

Čtvrtek 9.11.

 • 17:00-18:00 – Webinář – Život s rizikovým hráčem… jak to bude dál… Tentokrát se zaměříme na možnosti léčby a její průběh, dozvíte se, jak můžete při léčbě gamberovi pomoci jako rodina/osoba blízká. Co znamená recidiva a jak se s ní případně vyrovnat? Odpoví hosté ze Sananim z.ú.
 • 17:00 – Online podcast: Spoluzávislost, dopad hazardu na osoby blízké, hranice pomoci a sebeobětování se – Společnost Podané ruce a Naberte kurz.
 • 09:00-11:00 – Den otevřených dveří v Brně: Přijďte bez objednání do naší poradny  – Renadi, o.p.s.
 • 9:00-15:00 – Den otevřených dveří v Havlíčkově Brodě: Poradna pro nelátkové závislosti Kraje Vysočina, pobočka Havlíčkův Brod.
 • 8:00-12:00 a 12:30-17:00 – Online poradenství – Portimo, o.p.s. (dostupné prostřednictvím messengeru na facebookových stránkách).

Pátek 10.11.

 • 17:00 – Online podcast: Oblouk a možnosti odborné pomoci hráčům hazardních her a jejich blízkým – Společnost Podané ruce a Naberte kurz.
 • 8:00-12:00 – Online poradenství – Portimo, o.p.s. (dostupné prostřednictvím messengeru na facebookových stránkách).

Sobota 11.11.

 • 17:00 – Online podcast: Poker a karetní turnaje, rizikovost živé hry – Společnost Podané ruce a Naberte kurz.

Neděle 12.11.

 • 17:00 – Online podcast: Sportovci, nátlak vrstevníků, rizikovost týmových aktivit – Společnost Podané ruce a Naberte kurz.

Bližší informace a detailní program Týdne zodpovědného hraní najdete na https://www.zodpovednehrani.cz/.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *