Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Bydlení

Vichřice? Direct pojišťovna mění pravidla hry a jako jediná zaplatí už škody způsobné větrem o rychlosti 50 km/h

Pojištění majetku už v základu kryje škody, které způsobí vichřice. Tedy vítr o rychlosti větší než 75 km/h. Direct pojišťovna nově tento limit snížila na silný vítr o rychlosti minimálně 50 km/h.

Jakou rychlost má vítr při vichřici? Asi jen málokdo vytáhne z rukávu odpověď, že je to minimálně 75 km/h. Pojišťovny přitom podle tohoto ukazatele určují, jestli se na případné škody bude vztahovat pojištění majetku, nebo ne.

Direct pojišťovna se rozhodla tuto laťku posunout a nově zaplatí už škody, které způsobí jakýkoliv silný vítr o rychlosti větší než 50 km/h. „Nechceme po klientech, aby museli řešit, kdy už vítr fouká rychlostí vichřice, a kdy ještě ne. Proto jsme se rozhodli podmínky upravit,“ vysvětluje mluvčí Direct pojišťovny Nela Maťašeje.

A dodává, že tento limit je nejnižší na trhu. „Věříme, že ostatní pojišťovny se postupně přidají k nám a podaří se nám zase změnit pojišťovnictví ve prospěch klientů,“ říká Maťašeje.

Automatická součást pojištění majetku
Debata o pojištění pro případy vichřice se objevila například po řádění tornáda na jižní Moravě v roce 2021. Tehdy si lidé nebyli jistí, jestli se jim pojištění vztahuje i na tyto škody. „V Directu je pojištění proti vichřici a nově tedy i proti silnému větru nad 50 km/h automatickou součástí každého pojištění majetku. Tedy pojištění stavby i pojištění domácnosti. Vztahuje se například na případy, kdy klientovi vítr sebere část střechy nebo i extrémní případy, kdy mu tornádo vezme celý domov,“ vysvětluje mluvčí Direct pojišťovny.

Zároveň dodává, že i v tomto případě je velmi důležité mít ve smlouvě správně nastavenou hodnotu nemovitosti nebo domácnosti. „Tedy nebýt podpojištěný. Jinak hrozí, že pojišťovna nemusí klientovi zaplatit celou škodu,“ varuje Maťašeje.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *