Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití🎄 Vánoce

Oslavte Vánoce stylově v Alcronu

Chcete si letos svátky užít beze spěchu, vychutnat si klasické vánoční dobroty v novém svěžím kabátě anebo třeba položit základy nové vánoční tradici? Pak určitě vyrazte do restaurace Alcron. Nachází se v samém srdci Prahy, v prostorách legendárního pražského hotelu Alcron, který byl po citlivé renovaci letos na jaře znovuotevřen jako exkluzivní Almanac X Alcron Prague. Originální koncept restaurace vychází z plant-forward přístupu a kreativně pracuje s lokálními a sezónními ingrediencemi. Na Štědrý den si v Alcronu můžete se svými přáteli a blízkými vychutnat vynikající lunch menu, šestichodovou slavnostní večeři nebo vánoční bufet. Oživte své vánoční oslavy chutí v jedinečném prostředí Alcronu.

Pokud si chcete zpříjemnit sváteční den a v klidu se zrelaxovat od předvánočního shonu, zajděte na Štědrý den do Alcronu na oběd. Připraveno je tradiční lunch menu, složené z rybí polévky a candáta načerno s bramborovými nočky a mandlemi. Jako sladkou tečku si můžete vychutnat tematickou „sněhovou kouli“ s višněmi v rumu. Užijte si tu pravou vánoční chuť a pohodu v každém soustu.

Do Alcronu můžete vyrazit také na štědrovečerní večeři. Ušetříte si starosti s dlouhými přípravami a vařením a třeba se z krásného zážitku stane i nová vánoční tradice. Čeká na vás slavnostní večeře o šesti chodech, mezi kterými nechybí krkonošský hubník, rybí polévka, houbový kuba nebo výborné cukroví.  Speciální tří nebo čtyřchodové menu lze vytvořit pro skupiny o patnácti a více osobách. Při slavnostní večeři si pak kromě hubníku a rybí polévky můžete pochutnat třeba na krocanovi s nádivkou, karamelovými bramborami a pečenou zeleninou nebo oblíbeném medovníku se smetanovou zmrzlinou.

V případě že chcete vyzkoušet něco méně tradičního, určitě nesmíte vynechat vánoční raut menu v Alcronu. Těšit se můžete na výběr studených i teplých pokrmů, inspirovaných vánočními tradicemi různých evropských zemí.

Vánoční menu restaurace Alcron sestavil tým kuchyně pod vedením Josefa Křížka. „Při přípravě menu jsme vycházeli z tradic, které jsou předávány z generace na generaci až do dnešní doby. Maximálně jsme využívali lokální ingredience, což s tradicemi také úzce souvisí. Původním receptům jsme vtiskli moderní tvář. Hosté tak mohou ochutnat něco povědomého, zároveň však i neokoukaného,“ popisuje Josef. „Snažili jsme se také zalovit v regionálních vodách, můžete se tedy těšit třeba na tradiční krkonošský pokrm – hubník. Dezert ve formě sněhové koule je zase naší interpretací zimní atmosféry a esencí tohoto období. Věříme, že hosté nápadité menu a s ním spojený zážitek ocení,“ dodává.

Zdroj a foto: https://www.alcronprague.cz/restaurace/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *