Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zvířata

Mikulášská pro všechny hodné (i zlobivé) pejsky

Dvacátý ročník Mikulášské pro všechny hodné (i zlobivé) pejsky, který se uskutečnil v sobotu 2. prosince, byl tento rok krásně a stylově zasněžený. I přes nepřízeň dopravní situace dorazil na akci velký počet statečných dvounohých i čtyřnohých soutěžících a příznivců.

Program tradičně zahájila nadílka, na které musel každý pejsek svato-svatým bytostem předvést nějaký psí kousek. Zlobiví pejsci se mohli výjimečným kouskem vykoupit z pekla anebo na žádost páníčka absolvovat exkurzi do pekla.

Hned po skončení nadílky začal Mikulášský pětiboj a mezi pejsky velmi oblíbená soutěž Aportování buřta. Disciplínu, ve které musí pes odolat pokušení a aportovat buřta, aniž by ho ochutnal, vyhrála Anna Raková se svým modrookým Andym.

Velký pětiboj se skládal ze soutěží jako Čertovská zálivka, ve které musel psí asistent zvednout, udržet a podat páníčkovi konev na zálivku. V další disciplíně nazvané Čertovské skořápky hledal psí parťák pamlsky ukryté pod jednou ze čtyř misek. Pětiboj doplňovaly soutěže Poslušný andílek, Aportek z andělského obláčku a Mikulášův slalom. V pětiboji si nejlépe vedla vozíčkářka Věra Janoštíková a její asistenční pes Zack. Na pomyslném stupínku vítězů se dále umístili David Halaška s Lokim a Anna Raková s Andym.

Soutěže jsou každý rok společné pro držitele psích pomocníků i zdravé majitele pejsků a jsou koncipovány tak, aby handicap při nich nebyl handicapem ale spíše výhodou. Zdraví soutěžící absolvovali soutěže s neprůhlednými klapkami na očích či vsedě na invalidním vozíčku. Mohli si tak i tento rok vyzkoušet, jaké to je žít s omezením a spolupracovat při různých činnostech se svým psem.

Tuto akci každý rok organizuje společnost Helppes – Centrum výcviku psů pro postižené, která je profesionální neziskovou organizací s mezinárodní akreditací pro výcvik psích pomocníků, kteří zvyšují kvalitu života lidí s nejrůznějšími typy postižení.

Zdroj a foto: Helppes

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *