Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

Restorio maximálně zjednodušuje prodej použitých knih

Prodávající obdrží za knihy celou slíbenou částku na účet. Bez ohledu na to, jestli se jeho knihy prodají nebo ne. „Riziko, že se neprodají, na sebe bereme my,“ vysvětluje Roman Frajt, zakladatel Restoria, který je podepsán například i pod úspěšnými portály vykupujeme-online.cz a online-antikvariat.cz.

Nový web Restorio.cz umožňuje čtenářům nakupovat i prodávat knihy zároveň. Majetkově do něj s Romanem Frajtem vstoupilo i nakladatelství Albatros Media.

„Na současném českém knižním trhu stoupá zájem o vracení použitých knih do oběhu. Jde o součást udržitelného přístupu k životu a nevidíme důvod, proč by knihy měly sloužit čtenářům pouze jednorázově. Princip znovupoužitelnosti se stává naší součástí, v budoucnu možná i dost významnou,“ uvedl generální ředitel Albatros Media Václav Kadlec.

Restorio se snaží zájemcům celý proces prodeje a nákupu knih co nejvíce zjednodušit. „Ne každý je ochoten prodávat knihy napřímo prostřednictvím online portálů, protože je to náročné na čas. Když vás kontaktuje kupující, že má zájem o jednu knihu, musíte ji zabalit a odnést na poštu nebo do Zásilkovny. A vyděláte třeba jen sedmdesát korun. Ne každému také vyhovuje komisní prodej, při kterém čekáte, jestli se kniha vůbec prodá, a nemáte pod kontrolou ani stanovení její ceny,“ vysvětluje Roman Frajt.

Prodávající může kromě Zásilkovny knihy po jejich zadání na webu Restoria odnést do jedné z deseti poboček hračkářství Agátin svět. Pobočky najdete v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Liberci, a Plzni. Knihy nemusí být zabalené, stačí třeba jen v tašce nebo krabici, společně s lístkem s číslem objednávky, e-mailem a telefonním číslem. Nebo lze využít na webu funkci „Prázdná bedýnka“ – tedy nemusí je zadávat sám, jen knihy zabalí a odešle do Restoria, kde vše udělají za něj. Včetně zadání aktuálních cen.

„Prodávající se také může rozhodnout, že výdělek daruje na dobročinné účely. Na webu si dokonce může vybrat, jaké konkrétní organizaci (například Člověk v tísni – SOS Ukrajina, NF šance onkoláčkům, Zvíře v tísni, Cesta domů a několik dalších). My k částce přidáme ještě 20 % navíc,“ uvádí Roman Frajt. Zájemce může vhodit knížky i do sběrných kontejnerů KlokTex a podpořit tímhle způsobem charitativní projekty této organizace.

Kromě knížek mohou lidé prodávat i nevytříděné Lego, deskové hry nebo videohry. „Lego vykupujeme na kila a podmínkou je, aby bylo v dobrém stavu. Tedy ne třeba polité,“ popisuje Roman Frajt. Také on potvrzuje, že jedním z hlavních cílů Restoria je neplýtvat. „Proč kupovat jen nové knížky a zvyšovat ekologickou stopu, když si jednu knihu může přečíst postupně více lidí?“

Kupující, který na Restoriu nakoupí použité knihy, zase ušetří. „Knihy z druhé ruky jsou výrazně levnější než nové, přesto bývají většinou ve stavu jako nové. Češi se o knížky obecně dobře starají. Spousta knih už se ani sehnat nedá, takže jediným řešením je právě nákup z druhé ruky,“ dodává Roman Frajt.

Zdroj a foto: www.restorio.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *