Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Vitana rozšiřuje svou řadu koření o pět novinek

Postavte se rázně proměnlivému počasí letošní zimy a připravte se na jaro v plné síle! Oblíbená značka Vitana vám přináší pět nových druhů koření, které lidé od pradávna využívají k přirozené podpoře nejen imunitního systému:

Koriandr znali již staří Řekové a Římané – užívali jej na lepší trávení a věřili, že posiluje imunitu. Koření má typickou nasládlou chuť a jeho vůně připomíná citrusy. Sušené listy koriandru se hodí do masových pokrmů, omáček nebo polévek. Využít je také můžeme k dochucení dezertů. Kromě koriandru Vitana rozšiřuje svou řadu koření o černý sezam, opečený česnek, chipotle a mletý římský kmín. Doporučená cena je 21,90,-Kč

Římský kmín se používá hlavně ve středomořské, severoafrické nebo indické kuchyni. Skvěle se hodí k ochucení rýže, masa, kuskusu, zeleniny nebo polévek. Je také jednou ze složek kari koření, kterému dodává jeho typickou, nasládlou vůni. Užívá se ale také při nachlazení. Kromě římského kmínu Vitana rozšiřuje svou řadu koření o černý sezam, opečený česnek, chipotle a sušené listy koriandru. Doporučená cena je 29,90,-Kč.

Opečený česnek má ve srovnání s klasickým česnekem jemnější chuť. Jídlu tak dodává sladký až karamelový nádech. Oblíbený je v kuchyních celého světa – používá se do omáček, polévek, ale i na těstoviny, do salátů a pomazánek. Kromě opečeného česneku Vitana rozšiřuje svou řadu koření o černý sezam, mletý římský kmín, chipotle a sušené listy koriandru. Doporučená cena je 32,90,-Kč.

Černý sezam patří mezi jedno z nejstarších koření na světě. Má intenzivnější a více hořkou chuť než známější, bílý sezam. Oblíbený je hlavně v asijské kuchyni. Hodí se ke zdobení pečiva, do salátů, rýže nebo sladkostí. Kromě černého sezamu Vitana rozšiřuje svou řadu koření o mletý římský kmín, opečený česnek, chipotle a sušené listy koriandru. Doporučená cena je 22,90,-Kč.

Chipotle je pálivé koření, které vzniká sušením a uzením červených Jalapeño papriček. Pokrmům dodává kouřovou chuť. Využívá se proto hlavně v mexické kuchyni při přípravě tacos, burritos nebo marinád na grilování. Chilli prý posiluje imunitu a  a obecně se věří tomu, že konzumace pálivých jídel uvolňuje hormony štěstí, které se starají o dobrou náladu. Kromě chipotle Vitana rozšiřuje svou řadu koření o mletý římský kmín, opečený česnek, černý sezam a sušené listy koriandru. Doporučená cena je 39,90,-Kč.

Zdroj a foto: Vitana

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *